“Hellou-vínová” noc aneb Jak na to

Pomalu ale jistě se blíží Halloween. (Hellouvíno se datuje na 31.10.:)

Zde najdete zaručený návod, jak se na tento americký – leč nenápadně se do našich krajinvkrádající svátek připravit.

Před mnoha a mnoha lety, když jsem ještě navštěvovala to šílené místo, které se nazývá základní škola, byl Halloween jen povinná záložka v osnovách hodin angličtiny. Celý tento svátek mi přišel neskutečně magický a kouzelný. Říká se, že v tuto noc je svět mezi živými a mrtvými oddělen jen lehkým závěsem z pavučin..Hm.
Seděla jsem doma v tmavém pokojíčku, pozorovala svoji hořící svíčku ve svícínku tvaru strašidelného hradu a cítila se neskutečně magicky..
Do dnes nechápu, jak rychle se mi pojmy o tom co je magické a strašidelné změnily. O tom co je pro mne opravdu dobrá zábava na chladný večer ani nemluvím…

Léta plynula a já začala místo civění do svíčky každý rok vyřezávat dýně. Je to krásný zvyk při kterém máte nezaměnitelnou možnost uříznout si při jejich tvoření alespoň jeden prst.

Pár let zpátky jsem zjistila, že tento svátek má celkově dokonalou atmosféru hlavně v případě, že si k pálení svíček otevřete lahev nějakého příjemného vína. Nebo dvě. Pro jistotu možná mějte i něco navíc v lednici, nikdo nemá rád když pití dojde. A přesně o tomto způsobu slavení bude dnešní příspěvek..

1. Udělejte si dámskou jízdu

Co na tom, že každý den dřete v práci, jste nachlazená nebo tenhle svátek vůbec neslavíte.. Vždycky je co oslavovat. Letos Halloween vychází na pátek. To si samo říká o oslavu, nebo ne?
Domluvte se s kamarádkami. Domluvte se na kulturním večeru u některé z vás a oslavte společně tuto – podle Američanů – strašidelnou noc.

2. Nakupte dostatek pití

Ono bude ve finále asi jedno čeho..  Hlavně aby ho bylo dost..

3. Připravte si strašidelnou výzdobu

..a nebo taky ne, kdo by k tomu potřebovat výzdobu..Zkuste jiný program. Třeba si každá vyberte věci které už dávno nenosíte a zkuste je s kamarádkami vyměnit. Líbí se Vám Libušky svetr nebo Marcelina bunda? Pochválila vám Marcela někdy kalhoty a Libušce moc voní ten parfém co už ho dávno nepoužíváte? Ideální možnost povyměňovat co jde.
(neznamená to ale, že si necháte vybílit byt nebo si v nestřežený okamžik odnesete ty nové boty co si kamarádka koupila..to zase ne)

Když tak nad tím přemýšlím, kdo se bude s těma věcma tahat že jo.. Nuže, tímto se dostáváme zpět k bodu 2. nakupte dostatek pití. Tím pádem máte plné ruce a v kabelce asi 10 kilo. Kdo by vlastně vůbec chtěl s někým měnit svoje oblečení..

4. Pusťte si horory

Ideální je třeba něco s Benem Affleckem.. Podle mě to je horor samo o sobě..
horor 1

Láďa Hruška nebo Televizní noviny taky nejsou jako hororový program k zahození.

Až se budete chtít přestat bát, je čas na Magic Mike.

Magic Mike

5. Ne, letos Vánoce nebudou

V žádném případě se nezmiňujte, že se blíží Vánoce. Tato informace ve většině případů kazí náladu během několika sekund od jejího sdělení další osobě. Nebudeme si nic nalhávat, opít se na Halloween je rozhodně elegantnější než nasávat v prosinci u stromečku.

6. Nic si na druhý den nedomlouvejte

..bude vám totiž asi pěkně blbě..

Doufám že tento článek pomůže všem k nezapomenutelným zážitkům na letošní – ne léto – ne sníh – období.

Krásné Hellouvíno všem !

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Looking for Something?