Recenze – The Avengers: Age of Ultron

  zdroj obrázku

Právě do našich kin přichází dlouho očekávaná, všemi milovaná a velké nadšení vzbuzující filmová lahůdka. Nemluvím o ničem menším, než další záchraně světa neobyčejnou partičkou superhrdinů od Marvelu – o Avengers, celým názvem The Avengers: Age of Ultron.
Přesouváme se tedy do konce druhé fáze Marvel Cinematic Universe, která končí filmem Ant-Man, který se plánuje na červenec letošního roku.

Pojďme se spolu tedy podívat, jaký zážitek na vás v kině vlastně čeká.

Pokusím se NESPOILEROVAT, pokud ale chcete mít jistotu, že se nedozvíte, co nechcete, přestaňte číst. 

Trailer na druhé Avengers byl na “Marvelácké” filmy poněkud temný. Na můj vkus vlastně docela dost. Pokud náhodou nepatříte mezi v tuto chvíli více než 78 milionovou masu lidí, která ho ještě na YouTube neviděla, můžete si ho pustit v dřívějším příspěvku zde

Ústřední píseň traileru je předělávka písně z kreslené Disney pohádky Pinocchio – I’ve got no strings.
K poslechu a porovnání ji naleznete zde

Jak již víme z potitulkových scén z filmu Captain America: The Winter Soldier, v pokračování děje se setkáme se sourozenci Quicksilverem a Scarlet Witch. Určitě si pamatujete, že se postava Quicksilvera objevila i v  X-Men: Budoucí minulost. Hrál ho Evan Peters, známý z American Horror Story. Oba sourozenci jsou potomci Magneta z X-Menů.

                                                                                      X-Men Quicksilver zdroj obrázku

Avengers Quicksilver zdroj obrázku

V první řadě si vysvětleme, kdo nebo co je vlastně Ultron. Ultron je záporná postava tohoto dílu, která na Lokiho nemá ani náhodou a vlastně pořádně ani nevíme, proč tam je. Umělá inteligence, která se pokusila zabít Jarvise, to je slušná podpásovka. Bohužel, nijak extra mi tam jeho záporáctví nevadilo. Ani jsem si ho neoblíbila. Vlastně, byl mi docela fuk. A to asi není úplně žádoucí.

zdroj obrázku

Mám pocit, jako by do tohohle dílu chtěli tvůrci narvat úplně všechno, co jen se dá. Udělat z toho tak velkou podívanou, že na to nikdy nezapomenete. Jediné co vám z toho ale zůstane, je jeden velký flek. Jako když koukáte poprvé na Hru o trůny. Víte, o čem to bylo, kdo tam hraje a že se vám to moc líbí. Nevíte ale vlastně proč se to děje a jiné postavy než hlavní, nestíháte sledovat. Nemůžu si pomoci, ale druhý díl se s jedničkou nemůže rovnat. Čeho jsem tu naopak měla dostatek, byl humor. Nasmála jsem se opravdu dost a moc mě to bavilo.

Můžete se těšit na jedno milostné skoro vzplanutí, spoustu rozbitého skla a prachu z rozbitých budov. Dojde i na smrt. Bohužel, ta mi taky přišla, jako hodně z rychlíku. Hra o trůny jako vyšitá.

Neztrácejte čas a na konec titulků v nečekejte. “Potitulková” scéna je pouze jedna a to chvilku po začátku titulků. Na konci už se ničeho nedočkáte. Viděla jsem 3D verzi v Imaxu. Malá pravděpodobnost, že v normální verzi bude něco navíc tu je, ale šance je to mizivá.

Čeho si také nejde nevšimnou, je product placement. Schválně, kolik značek napočítáte. Já jich mám v paměti 6.

Za mě fajnová podívaná ale nic převratného nečekejte. Jednička nahodila laťku hodně vysoko a dvojka ji u mě nepřekonala.

Je ale pravda, že se skoro dozvíme, jak je to s tím kladivem:)

zdroj obrázku

Rozhodně nesmíme zapomenout, že Marvel má v plánu minimálně další dva Avengers díly, které ponesou název The Avengers: Infinity War I. a Infinity War II., které můžeme očekávat v květnu 2018 a o rok později v květnu 2019. Ve třetí fázi Marvel Cinematic Universe se můžeme mimo jiné těšit také na Captain America:Civil War, Strážci Galaxie 2, Thor 3 Ragnarok a několik dalších nových filmů s komiksovými kořeny, jako jsou Doctor Strange, Black Panther, Inhumans a Captain Marvel. Toto všechno stihnou do roku 2019.

Máme se na co těšit:)

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Looking for Something?