Recenze – San Andreas

Recenze San Andreas film, ne hra. Film.

zdroj obrázku

Začala bych tím, že Rock je boží. Je jedno v čem a jak hraje. On je prostě už od přírody boží.

Což mi připomíná, pokud náhodou tohoto božího tvora nesledujete na jeho božím Instagramu, můžete tak učinit zde

zdroj obrázku

Film San Andreas je přesně takový, jaký čekáte, že bude. Je to katastrofická estráda o zemětřesení, které postihlo celé pobřeží Kalifornie. Co je třeba si zmínit, tento fakt se odvíjí od reality. Zlom San Andreas je místo, které vzbuzuje obavy už dlouhou dobu. Tento tektonický zlom se táhne napříč Kalifornií a je dlouhý 1 300 km. Geologové zde již řadu let předpokládají ničivé zemětřesení. Hlavním problémem je fakt, že na tomto území se nachází pár funkčních jaderných elektráren a několik jaderných elektráren vyřazených z provozu.
Tento film je tedy takovou malou předzvěstí toho, jak by to asi mohlo v případě zemětřesení vypadat. Jak jsme slyšeli ve filmu, nejde o to, zda přijde ale o to, kdy přijde.

Jak už to tak bývá, dějová linie je relativně nezajímavá. Rock má na krku rozvod a jeho krásná dcera Alexandra Daddario (Temný případ, Percy Jackson:Moře nestvůr) se má s matkou Carla Gugino (Muž z oceli, Sucker Punch, Watchmen) odstěhovat k matčině novému příteli Ioan Gruffudd (Šéfové na zabití, Černý jestřáb sestřelen). Co čert nechtěl, přišlo zemětřesení, ale nakonec všechno dobře dopadlo. Až na Kalifornii. Nebudu nijak spoilerovat. Myslím, že u tohoto typu filmu to stejně snad ani nejde.

Vizuálně vypadá film dobře. Je to kombinace všech katastrofických filmů, které známe. Vypadá trochu, jako když začne řádit Hulk, jen potom ještě přijde tsunami.

zdroj obrázku

Film jsem viděla ve 4DX ve 3D. 4DX efekty byly super, rozhodně se při projekci nenudíte. 3D bylo horší. Nevím ale jestli je to tím, že 3D celkově nemám moc v lásce nebo tím, jak je film udělaný.

Pokud hledáte nenáročnou oddechovku, neočekáváte film roku a máte rádi když se všechno kolem ničí, bude Vám to stačit:)

Na závěr ta nejlepší záležitost z celého filmu. Skvělá Sia a píseň California Dreamin’.
Koukněte zde

Co vy, máte rádi katastrofické filmy?

Sdílet:

2 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Looking for Something?