Recenze – Jurský svět

Tento snímek je pro mě nesmírným překvapením. Nikdy bych nevěřila, že film o tolika věcech, které mě nezajímají, může tak obrovsky zapůsobit. Věda, dinosauři ani předchozí Jurské parky, to mě nikdy moc nezajímalo. Tentokrát je ale všechno jinak. Film jsem viděla v IMAXU a rozhodně všem doporučuji udělat totéž. Velké plátno a skvělý zvuk dělají z Jurského světa úžasnou podívanou.


V první řadě určitě koukněte na oficiální web k filmu, je totiž naprosto geniální. 

Do Jurského světa živě nakoukněte zde, především Park Cams na chvilku dokáží zabavit. 

zdroj obrázku

Pokud se rozhodnete na dinosaury do kina opravdu zajít, připravte se na spoustu ÚÁÁÁÁ, DUC, KRÁÁ, UÁÁÁÁ. A taky se připravte, že budete ihned chtít do tohoto parku na výlet. Zvířata vypadají úžasně, atrakce lákavě a příroda je nádherná.

zdroj obrázku


Celý příběh se ve zkratce točí kolem dvou bratrů, kteří jedou na výlet za svou tetou Bryce Dallas Howard (kterou znáte z filmu Vesnice a vůbec by vás nenapadlo, že je to ona. Její otec ke všemu natočil film Rivalové).

zdroj obrázku

zdroj obrázku

Teta zastává v tomto parku vysokou pozici a má leccos na starosti. To je také důvod, proč nemá na kluky čas a vyšle je vstříc radovánkám v parku pouze se svojí osobní asistentkou. Současně v parku “vyrobili” nový druh dinosaura, který se jmenuje Indominius Rex. Má být větší, hlasitější a mít víc zubů. Co čert nechtěl, jak už asi někteří z vás tuší, vymklo se to z rukou a začala veselá taškařice. Indominius má několik nečekaných vlastností, které vznikli genetickou hrou mezi druhy, takže se nedá přesně očekávat, čeho je vlastně všeho schopen. A že je nakonec schopen skoro všeho.

zdroj obrázku

Naštěstí je v parku také Chris Pratt, známý jako “Star Lord”, v našem příběhu se jmenuje Owen Grady a je povoláním biolog. V parku cvičí několik raptorů u kterých si ale pořád uvědomuje, že jsou to zabijáci a nelze je nikdy stoprocentně vycvičit. Co bylo dál, asi není třeba popisovat. Všimněte si ale, že Starbucks a Pandora obchody vydrží všechno. Pokud tedy někdy nastane nebezpečí a budete poblíž, běžte se schovat tam. Ani nejhorší dino souboj s nimi totiž nehnul.

zdroj obrázku

Můžete se těšit na spoustu napínavých scén, kdy budete zadržovat dech. Spoustu vtipných hlášek, pár parádních “sežralo mě to” scén a  v neposlední řadě příjemné herecké obsazení. Největším překvapením pro mě byl Omar Sy (Nedotknutelní) a Irrfan Khan (Cizí oběd).

Co vy, máte rádi staré Jurské parky?

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Looking for Something?