Food Tips – Kam zajít na dobrotu | Luka Lu, Angelato

Jsem obrovský milovník jídla. Nedá se nic dělat, bez dobrého jídla nedokážu existovat. Největší položkou v mém rozpočtu není kosmetika ani móda. Je to právě jídlo, za které jsem ochotná utratit i poslední korunku v kapse a trmácet se za dobrým soustem až na kraj světa(…a taky motorka, za tu bych utratila klidně i všechny peníze:)  Proto jsem se rozhodla, že přivedu k životu sérii článků, které budu dle chuti vydávat a přibližovat vám, která místa na mě zapůsobila a která stojí za návštěvu.

První místo, které vám chci přiblížit, je originální a nádherná restaurace s duší – Luka Lu. Tohle velice speciální místo najdete na Malé straně v Praze. Samotná cesta k ní je krásným zážitkem. Kdo by neměl rád procházky po nejkrásnějších místech “Matičky Stověžaté”, že?

 

Jugoslávská restaurace, ve které ochutnáte středomořské lahůdky ale i italské těstoviny a výborné víno, vás uchvátí na první pohled svým interiérem a příjemnou rodinnou atmosférou.

Zdroj obrázku
Zdroj obrázku

Pravidelně se sem vracím, protože jejich grilovaná chobotnice je úžasná a mořské plody chutnají jako na dovolené u moře. Grilované kalamáry na lávovém grilu bylo mé první jídlo, které jsem tu ochutnala. Právě to mě přesvědčilo o tom, že i ve středozemí jde vařit dobré mořské plody.

Šopský salát tu dělají přesně tak, jak ho mám ráda – bez ničeho navíc. Chuť zeleniny je tak dobrá, že není třeba přerazit nevýrazná rajčata balsamikem a octem, jak je často jinde zvykem.

 

 

 

 Luka Lu je opravdu prostorná restaurace, kam se vejde velká skupina lidí. Pokud plánujete sraz nebo oslavu, určitě vám přijde vhod. Úžasná je ale i na romantické jídlo ve dvou. Ať už chcete být na zahrádce, nebo uvnitř.

Když už budete v Luka Lu, byl by hřích nezajít o pár kroků dál na nejlepší zmrzlinu Angelato. Tohle je konkrétně mléčná čokoláda a višeň. Vím ale, že s žádnou příchutí neuděláte krok vedle.

 Užijte si den na Malé straně a napište mi, kam v tomto okolí chodíte rádi na jídlo vy?

posílám úsměv, Vaše Suzi 🙂

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Looking for Something?