Péče o rty “Winter is coming”

Neznám v zimě nic horšího, než popraskané bolavé rty. Testování všelijakého mazání na pusu je mojí mnohaletou úchylkou. Po vyzkoušení všeho možného a nemožného tu pro vás mám hitparádu zaručených pomocníků do chladného období. Jedná se o sedm super přípravků, se kterými jsem velice spokojená. Z těchto několika dobrých produktů jsem vybrala 3 ty úplně nejlepší, které jsou v mém výběru ve škatulce must have a po kterých v případě potřeby vždy ráda sáhnu.

Vezmeme to odzadu, protože jinak to nikdo nepřečte až do konce a to bych nebyla ráda:)

7. Bodysol – SOS na rty

 Tento přípravek jsem si koupila v jedné malé lékárně v Českém Ráji jako rychlou nouzovku na zmrzlé rty asi 5 let zpátky. I přes hodně zvláštní vůni a fakt, že na “okoralých” rtech balzám barví, patří mezi přípravky, které se nebojím použít a vím, že od bolesti v případě nouze pomůže. I když ho nepoužívám tak často, mám již několikáté balení a při psaní tohoto článku mi hned vyskočila SOS tyčinka na mysl.

6. Hurraw! balzámky

Příjemné konzistence a nádherné vůně, to jsou Hurraw! balzámky.  Na můj vkus jsou vůně možná až moc intenzivní. Rty jsou po aplikaci v příjemném rozmaru. Pokud ale máte rty popraskané mrazem, napravit to většina z nich neumí, až na dva – mandle a noční péče. Ty dělají se rty zázraky.

5. Kiehl’s Lip Balm #1

Další příjemná péče je od mé oblíbené kosmetické značky. Kiehl’s kosmetiku miluji. Většina produktů, které používám každý den a nedala bych na ně dopustit, hrdě nosí nápis právě této společnosti. Problém s tímto mazáním mám kvůli aplikaci, ke které musím vždy použít prst (možná jsem jen nešikovná a někdo jiný si k nanesení na rty prstem dopomáhat nemusí:) Konzistence není tak hutná, mám proto pocit, že brzy ze rtů mizí. Rozhodně ale patří mezi moje oblíbené záchranáře.

4. Nuxe – Reve de Miel

 Můj další miláček, po kterém jsou rty krásné a hebké. Jeho vůni miluji. Celkově si ujíždím na Nuxe vůních. Hlavně na vůni Huile Prodigieuse. To je ale zase jiná písnička, o té někdy jindy. Pokud tento balzám na rty neznáte, rozhodně doporučuji si ho vyzkoušet – nebudete litovat!

… A co první tři místa?

                                         

3. Labello Med Protection

Podle mé zkušenosti je toto jediné Labello, které mi v zimě dokáže alespoň na chvíli ulevit od pálení a bolesti popraskaných rtů. Hutná konzistence vydrží na rtech dlouho a to je přesně to, co potřebuji. Je ale pravdou, že při aplikaci tyčinku vůbec nešetřím 🙂

2. Clarins olej na rty

na samotný olejíček jsem psala recenzi již zde. Aplikace je sama o sobě zážitkem. Tak příjemný a rozkošný aplikátor… A co teprve a ta vůně… Olej rty vyživuje jako o život a když ho jednou namažete, už se jen tak nepustí. Ideální zimní pomocník.

1. Carmex

…je můj poklad. Musím ho mít vždy u sebe a používám ho každý den. V létě i v zimě, ve dne i v noci. Nedokážu si bez Carmexu svůj život představit. Jediný přípravek na, který rty opravdu hojí a chrání. Mám ho v kelímkové i tyčinkové verzi. S příchutí i bez. Nejraději používám tyčinkový bez příchuti. Mám pocit, že ty bez příchuti fungují ještě o malilinkato více, než ty s příchutí. Dokonce bych i řekla, že kelímková verze je o maličko hojivější, než verze tyčinková. Kdo by ale chtěl v MHD cestou do práce sahat prstem do kelímku a mazat si rty. Fujtajxl, už ta představa mi nahání husí kůži!
Jedině s Carmexem bolavé rty zmizí jako mávnutím kouzelného proutku.

…Bohužel si ale musím také postěžovat, když už jsem u té péče o rty.

Co mi vůbec nepomáhá, jsou Eos balzámky. Ta vůně, chuť i balení jsou bez debaty pěkné. Pro mě je to bohužel ale také všechno. Dávala jsem jim pořád a pořád dokola šanci, až jsem došla k závěru, že jde pouze o jednu velkou nafouknutou wau bublinu. Nebo jsme si prostě jen nesedli? 🙂

 

Nezapomínejte ale, že nejdůležitější je mazat a mazat! Pokud máte kouzelného pomocníka na rty v kabelce, v kapse, na stole nebo v šuplíku, moc vám to bez toho namazání na pusu nepomůže:)

Jaké jsou vaše oblíbené produkty na rty?

Vaše Suzi

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Looking for Something?