Foto ohlédnutí za svátky a za koncem roku 2015 + trhy v Praze a Star Wars

Vánoce jsou pryč. Rok 2015 je pryč. Všechen ten předsváteční shon a očekávání jsou pryč. Stejně tak i přežírání a volno v práci jsou pryč. Válení se na gauči je pryč. A dokonce i stromeček je pryč (ten náš se už 2. 1. vydal na cestu zpátky do lesa, kde bude žít ještě dlouhý a šťastný život mezi zvířátky, jinými stromky se stejnými zájmy a trpaslíky  #dreamer). Jak přesně je to s mým stromkem se dozvíte o pár řádků dál. Nevím jak vy, ale mě se vždycky po svátcích bez ohledu  na to zda se na Vánoce těším nebo ne, uleví.

Koukněte se na pár fotek, které vznikly během konce minulého roku.

Už v minulém článku jsem psala, že mě letos úplně poprvé v životě pustila Grinchovina a popadnul mě vánoční amok. Už od konce listopadu jsem se těšila na vánoční dekorace, zdobení stromku a v neposlední řadě na svařák. Ten jsem nakonec měla jen dvakrát. Během jednoho večera. V Lucerně. Vlastně jsem si ho dala hlavně proto, že jsem chtěla na poslední chvíli dohnat fakt, jak jsem se na něj těšila a nedala si ho. Kolem mě seděly dámy v šatech, elegantně popíjely vino a já tam usrkávala svařák jak někde na horách na sjezdovce.  No co už, 2015 svařák – check.

Ten kdo mě sleduje na Instagramu už některé fotky z dnešního příspěvku viděl. (Ten kdo mě nesleduje, je optimista a rád se směje, klidně může začít 🙂

A přesně tyhle sobíky už jsem na Instáči vyvěsila hnedka dvakrát. Moje těšení se na svátky začalo v obchodě, ve kterém jsem na ně narazila a nemohla jsem je v žádném případě nechat samotné. Mám proto konečně oficiální první vánoční hrnečky, které mi budou dělat radost o svátcích. 

Další Instagramovka –  advenťák. To byla operace. Praha Pankrác a okolí nasadila letos fixní taxu, která se točila kolem 800,- za adventní věnec a to mi přijde i na Pražáky na hlavu padlý. Takže jsem si advenťáček vyrobila sama.

Perníčková zmrzlina z Angelata letos neměla chybu. Možná jsem si měla usyslit domů něco na později. Abych do března do otvíračky přežila.

 Trhy na Staromáku jsem letos navštěvovala poměrně hojně. Největší zásluhu na tom má určitě počasí.

Zdravá večeře na Staromáčku.

Neskutečně dobrá čokoláda! Ta mi bude chybět.

Trhy na Hradě byly nádherné – jedno velké vizuální porno.

Sladkej sněhuláček. Nic to nemění na tom, že by fotky kafíček možná měli celosvětově zakázat. Speciálně během svátků je to na Instagramu díky nim únavný:)

A pokud nezakážou fotky kafíček, určitě by měli zakázat prodej tohoto nekvalitního velehnusu!

Za celý podzim a zimu jsem si nevybrala ani jednu čepici, která by mi vyhovovala… Nebo vyhovovala, ale na cenovce nestála milión miliónů.

 To bych nebyla já, kdyby neproběhnul nějakej xicht. Najdi 10 rozdílů.

 Mezi moje zážitky konce roku bezesporu patří i vipko Star Wars. Celá akce byla naprosto boží, film stál za to a atmosféra byla nevídaná. Užila jsem si to na 100%, aniž bych byla skalní fanoušek nebo se na premiéře mezi skalními fanoušky pohybovala. Jestli byla takováhle nálada na vipku, jak to asi vypadalo o několik hodin později na půlnoční premiéře? Pokud někdo byl, opravdu by mě to zajímalo:)

 Tousty a kaviár, sváteční a delikatesní. Ideální jako večeře na čtvrtou adventní neděli.

Vánoce, Vánoce… Vánoce u nás doma nejsou o dárcích. Já osobně tenhle trend dárků a veledarů na Vánocích nemám ráda. Proto už několik let vyznáváme trend “nehrotit” to a naprosto nám to vyhovuje. Dáme si pár milých maličkostí a je nám fajn. Jak v předvánočním shonu, tak po svátcích.

Další naprosto nemyslitelná věc pro řadu lidí – na oběd jsme šli na Štědrý den do Friday’s, protože jsem prostě měla šílenou chuť na stejk a vanilkovou colu. Skandál! Ale je to tak správně, protože my to tak chtěli a my si to náramně užili! 

Bez salátu to ale NIKDY nejde a i teď když to vidím, mám na něj zase chuť!

A tohle už je nás stromek, jak jsem v úvodu slíbila. Již druhý rok si ho pronajímám na této adrese. Neznám nic lepšího! Stromek si na webu vyberete-to je to nejtěžší, rychle se po nich slehne zem. Rychle, jakože do 10 minut. Ale pokud se Vám to podaří, stromek Vám včas přivezou a následně po Silvestru zase odvezou. A stromek žije vesele dál. Máte doma vůni jehličí, ale nemáte auto od jehličí a ani nemáte jehličí zabodané v rukách. A jako bonus nemáte špatné svědomí z toho, že stromek zabijete. 

 Geniální!

Jak si užil Vánoce Flash?

Zde si můžete prohlédnout dogu ze všech stran a mě bez makeupu 🙂

…letos Flash zase sežral cukroví, lotr jeden. A to ví, že NESMÍ!

Jaro? Jaro, seš to ty?

 Po dlooouhé době mi vykvetla orchidej. Vánoce jako víno:)

Silvestrovský den byl naprosto úžasný! Bylo nádherně a ve vzduchu byla konečně “namrzlá” atmosféra.

Jak lépe prožít Silvestra než na bruslích a večer s přáteli? Já osobně tento den nemám v lásce. Nesnáším petardy ani fakt, že spousta lidí spoléhá na to, že nový rok změní jejich život. Přitom není nic jednoduššího, než žít každý den jako ten poslední, radovat se z maličkostí a všechno ostatní přijde po  dostatečném úsilí “samo”. Snít je základ. Je to první krok k úspěchu – ne začátek dalšího roku.

Můj přítel říká:

“V hlavě plné strachu není místo pro sny”

… a nikdo si nesmí nechat nahradit svoje sny strachem, nemyslíte?

Máte rádi Silvestr? Taky Vám po svátcích i přes jejich nesporné klady, spadne kámen ze srdce?

Mějte se moc krásně – dneska, zítra, v tomto i v příštím roce. I za 60 let:)

Posílám Vám úsměv:)

Vaše Suzi

Sdílet:

2 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Looking for Something?