BLOGAPEŠŤ a stěhování do Budapešti

 

Myslím, že je na čase podělit se s vámi o to, co se děje v mém životě. V poslední době tu bylo mrtvo. Mělo to jen jeden jediný důvod. Byl to klid před bouří. Ne jen tak obyčejnou bouří, která se přežene a všecko bude jako dřív. Tahle bouře převrátí celý můj dosavadní život vzhůru nohama.

Bouře, ze které se zrodí BLOGAPEŠŤ.

 

Říkala jsem vám někdy, že miluju bouřku?

Pokud mě sledujete na Instagramu nebo Snapchatu @suzifromtheblog, možná to někdo z vás zaznamenal. Bouřka je skvělá věc. Když přichází, zvedne se vítr a nikdy nevíte, co přinese. Máte strach a běžíte se rychle schovat. Vypadá to, jako když se obloha zlobí a vy proti tomu nic nezmůžete. Ta síla a energie je skoro hmatatelná. Po tom, co všechen ten hluk a napětí odezní, nastane klid. Vzduch voní novým začátkem a nadějí. Po bouřce vždycky znovu přijde sluníčko. Déšť smyje všechen prach a můžeme se zase znovu naplno nadechnout po dusném a horkém dni. Přesně tak to mám i v životě. Jednou za čas se jím prožene bouřka a já začínám znovu. Poprvé se nadechuji z plných plic na novém a neznámém místě. Nevím co přijde ale vím, že to chci. Vím, že to bude těžké ale nebojím se.

…Zatím se mi to vždycky vyplatilo.

Na takovém začátku jsem i teď. Stěhuju se do Budapešti. 

SuziFromTheBlog zažívá renesanci a já už se nemůžu dočkat. Budu vám psát o všem. O tom, jaká Budapešť je a kam se zajít podívat. O tom, jak se snažím překonat strach z lidí a jak neumím ani slovo maďarsky. Napíšu taky o tom, jak se stěhujeme s přítelem z Prahy a o tom, jak náročný bylo sehnat v Buda byt. Všechny svoje zážitky z Maďarska budu přidávat na blog pod nálepkou #BLOGAPEŠŤ.

 

Vždycky jsem chtěla žít v Austrálii. Maďarsko ale není klokánkov, já vím. Není to ani Bali, Thajsko nebo Norsko. Budapešť je Evropa, stejně jako Praha, ze které odcházím. Je to stejná kultutra, jako ta naše. Stejné podnebí i zvyky. Je to ale jiná povaha lidí, jazyk a život.

 

Blogapešť tu bude pro každého, kdo bude hledat počtení před návšťěvou Budapešti. Bude to můj zápisníček, ze kterého si budu moct číst, až si tady zvyknu a budu se chtít ohlédnout zpátky. A pokud moje řádky někomu pomůžou naplánovat si v hlavním městě Maďarska zážitky, stojí to za to. I kdyby to byl jen jeden člověk na světě:) Já si totiž Budapešť zamilovala na první pohled a tuhle lásku vám chci přes písmenka poslat dál.

 

P.S. Pokud je někdo, kdo v Buda žije nebo se tu vyskytuje, nechť mi napíše. Já tu totiž nemám vůbec žádný kamarády. A to, jak si jistě dokážete představit, bude pěkně na palici 😀

Mějte se krásně,

Vaše ∞ Suzi

Sdílet:

4 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Looking for Something?