Jak jsem se přestěhovala do zahraničí a nezbláznila se 1. část | BLOGAPEŠŤ

*Zahraničím myslím jiný stát, do kterého se dá dojet s trochou námahy autem. Se stěhováním letadlem, lodí, teleportem, ponorkou apod. zkušenosti zatím nemám:)

Mám za sebou první týden v Budapešti a konečně nám před pár dny zapojili internet (HU-RÁÁÁÁÁ), takže vám můžu napsat pár slov o našem přesunu z Prahy do Buda. Když jsem si tenhle post hezky celej sepsala, zjistila jsem, že je dlouhej jak týden před výplatou. A nikdo přece nechcete číst kilometrový romány, že ne? Rozhodla jsem se, že vám posty rozdělím do dvou článků, ať to máte pohodlnější. Když se takhle ohlídnu, jsem ráda, že už je to stěhovací šílenství za mnou.

 

 

Povím vám něco o samotném balení. Pokud to není balení na dovolenou nebo za dobrodružstvím, nemám ho ráda. Pokud je to balení stěhovací, to je úplně konec. Jak to probíhalo? No… Stěhovala jsem se v životě už několikrát. Třináctkrát, abych byla přesná. Čekala jsem teda, že mě už nemá moc co překvapit…

Tohle ale bylo úplně jiný kafe. V první řadě bych i přes to ráda napsala, že to nebylo tak hrozný, jak si myslíte a jak to asi i píšu. Já totiž v takových náročných situacích aplikuju systém “HLAVNĚ si moc nepřipouštět, co se vlastně děje”. Ale abych nekecala, pár posledních dní před odjezdem už mi teda hrabalo solidně. Byla jsem protivná a nedalo se to se mnou vydržet. Docela se divím, že mě přítel nenápadně neodložil někde na hranicích:)

Všecko to začalo tak, že jsem dala výpověď ve svojí nejlepší práci a už od začátku května jsem se, až do mého odchodu, který byl na konci třetího týdne v květnu, se svojí pracovní rodinou loučila. Což bylo samozřejmě hrozný. Každý den s tou nejlepší partou a s vědomím, že bude brzy konec. Dala bych vám sem z našeho neustálého loučení nějaké fotky ale jak jistě chápete, z miliónu důvodů je sem nedám 🙂 #EPIC

Hned po odchodu z práce nastala realita.

Musím ZABALIT BYT.

Zabalit ho najednou. Ne tak, že budu převážet tři krabice, který v jednom bytě naplním a v novém vyhážu. Tentokrát je potřeba zabalit všecko a ještě tak, aby se to cestou nerozflákalo. Celou tu dobu, co jsem balila jsem si představovala D1, po který ty vázy, talíře, hrníčky a v neposlední řadě i toho skleněnýho andělíčka, kterýho miluju, povezeme. (Bublinkovou fólii jsem pořídila v Bauhausu. Byla drahá jako prase. Já totiž nikdy nevím, kde se tyhle věci kupujou).

Co je potřeba si uvědomit

 

Co s sebou opravdu potřebuju? Při stěhování takovou dálku je víc než na místě, protřídit si věci. Co nejvíc toho vyhodit, lépe rozdat. Rozhodně nechcete tahat spoustu věcí, o kterých ani nevíte, že je máte.

Jak dlouho to bude trvat? Stěhovat se do zahraničí není otázka jednoho dne. Je potřeba si všecko pořádně naplánovat. My si museli půjčit dodávku, uklidit byt, vrátit byt, vrátit dodávku, zařídit jízdenky a tak dále.

Může mi někdo pomoct? Přesně tahle situace volá po pomocnících. Nám pomohla moje ségra, které tímto chci ještě jednou po milionté poděkovat. Bez ní by stěhováni trvalo ještě teď. Taky moje Libuška přišla pomoct a já jsem jí za to moc vděčná. Nejen za tohle stěhování, ale za všechny ty stěhování, který mi pomohla. A že jich bylo…

3 MUST HAVES pomocníci k snadnějšímu stěhování 

IKEA krabice

krabice na stěhování ikea

krabice na stěhování Ikea a Space bag

Tyhle krabice jsem použila poprvé a jsou BOŽÍ! Nejgeniálnější a nejlepší dostupný krabice, který znám. Unesou 30 kg, dají se zavřít a lehce složit i rozložit, takže si je můžete schovat na další stěhování. Mají dvojitý dno, který se vám nepropadne a taky otvory na pohodlný nošení. Nedokážu si to bez nich ani představit. Prodávají se po dvou kusech za 79,- TADY

Ono není nic fajnovějšího, než honit při stěhování rozpadající se krabici plnou věcí po ulici, že jo..

Vysávací pytel – tzv. vzduchotěsný obal nebo Space Bag

 

Space bag vzduchotesny obal

 

space bag vzduchotesny obal

Tyhle pytle si pamatuju z reklamy Teleshoppingu, když jsem byla malá. Minulé léto mě napadlo je zkusit, co když to nebude taková hloupost. Teleshopping nebo ne, už nemám kam ty věci dávat. No a světe div se, vysála jsem tam celou zimní výbavu a v zimě zase obráceně. Nedostane se do nich prach a ušetří to moře místa. A pořádně jsem je ocenila až teď, při stěhování. Mám celkem tři různý druhy z rozdílných obchodů a eshopů, jak jsem časem přikupovala další a další a zase mi z toho vyšla nejlíp varianta z Ikei. TADY

* TENTO ČLÁNEK NENÍ SPONZOROVÁN IKEOU, pokud vás to zajímá.

 

IKEA tašky


taška na stěhování Ikea

 Tyhle modrý, bezedný tašky, do kterých se dá zabalit všecko, známe určitě dobře všichni.


Jen bych ocenila, kdyby v Ikee někdo uspořádal workshop na jejich následný skládání. Protože to mi FAKT nejde a mám s tím seriózní problém.

Tahle silná trojka mi při stěhování pomohla nesmírně.

Sehnala jsem si ještě už zmiňovanou bublinkovou fólii, hodně novin na balení nádobí a legrace mohla začít. Poprvé jsem taky musela odmrazit mrazák, což byl docela zlomovej zážitek. Před pár lety jsem si přimrazila ruku do mrazáku, takže k nim mám trochu nedůvěru. (Fakt, nekecám). Nakonec jsme to spolu ale hezky zvládli. Ještě umýt troubu a balení je skoro u konce.
Ta trouba mi trvala něco přes tři hodiny. Mrcha jedna. Nechutná.

Po protřídění, zabalení a přichystání všech věcí jsem jela na týden do Barcelony. Asi si dokážete představit, jaký bylo vědomí, že po návratu na nás čeká přesun:)

A o tom přesunu vám napíšu příští týden.

Ten kdo dočetl až sem, je můj hrdina:)

Strašně ráda bych poznala někoho, kdo se taky přestěhoval pryč. Jeho pocity a poznatky. Můžete mi někoho doporučit?

Mějte se krásně,

Vaše ∞ Suzi

Sdílet:

2 Komentáře

 1. Anonymní
  17 července, 2016 / 2:51 pm

  Musim priznat, ze jsem se lehce pobavila:-) a nadruhou stranu mi ukapla slza. Neumim si predstavit udelat takovej krok a vazim si te zato. Protoze to stehovani je vlastne jedno z jednodusich veci. Uz i ja mam zkusenost stim te stehovat ;-). A proto me uklidnuje fakt, ze vzdy slo o stehovani(posun) k lepsimu. A rada te naucim srovnavat Ikea modre tasky jde mi to dobre. Tesim se na dalsi cast.
  P.S.:i ja to docetla do konce;-)
  P.P.S.:tesim se navas.
  DD :-*

 2. Anonymní
  28 září, 2016 / 5:18 pm

  Zajímalo by mě proč zrovna Budapešť? Co tam budeš dělat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Looking for Something?