Co poslouchat o Vánocích | 12 Days of BLOGMAS #6

Žádná jiná část roku nemá takovou rozsáhlou hudební tradici, jako právě Vánoce. Zpívají se koledy a vánoční písničky mají spoustu verzí, včetně těch moderních. Nikdy jsem si na koledách moc neujížděla. Teď přicházím na to, že je to docela škoda. Při vánočních playlistech se hezky relaxuje, odpočívá a mně se při nich dokonce i moc dobře pracuje. Dneska mám pro vás pár tipů, kde naladit a zaslechnout melodie, které vám zaručí ten správný vánoční feeling:)
Když jsem byla menší, před spaním jsem poslouchala kazety, většinou mluvené slovo. Když jsem usnula, kazeta hrála dokud celá jedna strana kazety neskončila. Když si na to teď vzpomenu, přijde mi to jako milion let zpátky. Hlavně když si uvědomím, že už si skoro ani nevzpomenu, jak náš kazeťák vypadal. Byla to nejdůležitější věc v pokojíčku. Dokud teda nepřišla malá televize, ale o té to dneska není:)
Měla jsem několik oblíbených audiokazet, jedna z nich se vztahovala přímo k Vánocům. Jde o Vánoce s Františkem Nepilem. Znáte to taky? V létě jsem tuhle audiokazetu našla v Audiotéce a neváhala jsem si ji pořídit ani vteřinu! Slova znám dodnes a tohle vyprávění si opravdu užívám. Nejlepší relax!

Na Spotify je několik opravdu povedených playlistů. Stačí vyhledat christmas. Zoella sestavila jeden vážně perfektní, kterej poslouchám moc ráda. Je veřejně, takže stačí najít Zoellu a můžete tyhle skladby vesele sjíždět v kuse třeba celej rok.

Existuje několik mezinárodních rádií, kde se nehraje nic jinýho než Vánoce. Já mám ráda třeba tuhle stanici. Moderní skladby prokládaný klasikou, povídání o Vánocích, sváteční vtípky a řečičky, to je ono. Pokud chcete spíš klasické koledy, tohle je ideální volba.  Pokud je chuť na hudbu čistě klasickou, jděte sem. Skladba z Ukradených Vánoc Tima Burtona, nahraná Pražským Orchestrem, kterou tady třeba taky můžete slyšet, je totiž pro uši nádhernej zážitek! Všechny žánry vánočních rádií najdete tady, nebo stačí hodit do Googlu a vyskočí jich spousta dalších. Já mám ale dobrou zkušenost s tímhle zmíněným výběrem.

Posloucháte vánoční kazety, rádia nebo jiné kanály? Já si vánoční rádio letos docela oblíbila, až mě to samotnou překvapuje:) Zpíváte si ještě někdo doma na Štědrý den koledy?

Neviděli jste předchozí Blogmas článek? Nevadí, koukněte na něj tady.

Vaše ∞ Suzi

Sdílet:

2 Komentáře

  1. 13 prosince, 2016 / 9:20 pm

    Já ráda poslouchám vánoční písničky, hlavně na Spotify, ale bohužel ve všech playlistech se objevují ty ohrané jako třeba All I want for christmas nebo Last christmas a to se pak sama musim bránit, abych na vánoční hudbu nezanevřela 😀
    lettersfromvanes.blogspot.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Looking for Something?