Jak se dostat do vánoční nálady | 12 Days of BLOGMAS #10

Posledních pár let se mi stává, že se dostanu do vánoční nálady už na začátku listopadu a v půlce prosince mi jí nezbývá ani špetka. Čím víc se Štědrý den blíží, tím usilovněji si přeju, aby už to bylo všechno za náma. Jak se tomuhle stavu vyhnout a jak si tu správnou náladu udržet a dotáhnout to s ní až ke sváteční tabuli?

MYSLETE POZITIVNĚ
…ne jen na Vánoce. Základní pravidlo, kterým se řídím každý den, je pozitivní myšlení. Když se začnete utápět v tom, kolik je toho ještě potřeba stihnout a zařídit, není divu, že máte Vánoc plný zuby už v září. Vždycky za všech okolností hledejte ve všem to lepší, ne naopak! Tohle pravidlo je slyšet ze všech stran, ale málokdo se jím opravdu řídí a zbytečně neremcá:)

ODPOČÍVEJTE
Vánoce jsou  hlavně o odpočinku. Když neumyjete okna nebo neuklidíte kumbál, nic se nestane. Pokud místo toho budete dělat něco, co vám dělá radost nebo dělá radost někomu na kom vám záleží, jdete správným směrem.

DOBŘE JEZTE
Tím nemyslím jen chutně, ale hlavně “dobře”. Pokud slupnete všechno na co přijdete, bude vám určitě pěkně blbě, a to není úplně hit. Rozmýšlejte si, na čem si pochutnáte a uvidíte, že vám to bude dělat daleko větší radost, než luxování všeho jídla v dosahu. Jsou sice Vánoce, to ale neznamená ujíst se k smrti.

ZAPALTE SI SVÍČKY
Oheň lidem přináší pocit klidu a tepla od…no už fakt dlouho, takže se vsaďte, že bude fungovat i na vás. Miluju, když můžu koukat do ohně. Pokud nemáte krb, stačí zapálit svíčku a v místnosti je najednou v mžiku nějak víc útulno. Já krb nemám, ale stejně si na něm ujíždím. Tenhle je můj nejoblíbenější:)

PEČTE (NA TO)
Vůně cukroví, rum, cukr – to všechno dělá lidem radost. Tak proč do toho nejít? Když si vyhlídnete tři druhy cukroví, které si vlastnoručně splácáte dohromady, bude to bohatě stačit. Jak vaší náladě, tak vašemu bříšku:)

ROZSVIŤTE SVĚTÝLKA
Světýlka, to je moje. Stejně jako svíčka, dokážou světýlka ihned zútulnit jakýkoliv prostor. Nebojte se jich a ať to svítí!

JDĚTE NA TO PŘES VŮNĚ
Znáte to, když někde ucítíte vůni, která vám navodí dávné vzpomínky? Vůně se totiž ukládají v mozku – stejně tak, jako vzpomínky, což v některých případech dokáže vyvolat danou vzpomínku v návaznosti na konkrétní vůni. Právě proto se občas stane, že si vybavíme vzpomínku, o které jsme mysleli, že je dávno pryč. Pokud máte nějakou vůni z dětství spojenou se svátky, čichněte si:) Na trhu je nespočet vůní, svíček nebo olejíčků. Určitě si vyberete. Stejně tak to funguje u jídel a chutí. Ale vždyť vy víte:)

SCHÁZEJTE SE
Kdy jindy si udělat čas na příjemné schůzky s lidmi, na kterých vám záleží, když ne teď? Zajděte si na kafíčko, pozvěte přátele domů na večeři. Udělejte si vlastní rituály, které budete dodržovat každý rok. Pečte společně s kamarádkou cukroví nebo běžte na večeři do oblíbené restaurace. Udělejte si svátky tak, jak je máte rádi vy. Nejdůležitější je si Vánoce užít. Přijít v lednu do práce unavená víc než normálně, to není správná cesta.

BUĎTE SE SVOJÍ RODINOU
Pokud to jde, buďte na Vánoce se svojí rodinou. Přijde totiž doba, kdy budete chtít vrátit čas a ještě aspoň jedny Vánoce dohromady zažít. Zapracujte na tom, ať máte co nejvíc společných hezkých vzpomínek.

Myslím, že nejlepší recept na vánoční náladu a Vánoce celkově je, dělit všechny vánoční povinnosti a zvyky dvěma. A snažit si to v první řadě užít. Pak už ta pohoda přijde sama. My máme v Budapešti místo stromku ve váze ozdobený smrkový větvičky a vypadá to skvěle. Ozdoby, světýlka, všechno máme, jen jsme stromek vydělili dvěma a máme místo něj větvičky:)

Máte nějaký svoje ověřený triky, jak se udržet ve sváteční náladě?
Neviděli jste předchozí Blogmas článek? Nevadí, koukněte na něj tady.

Vaše ∞ Suzi

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Looking for Something?