Perníčky na poslední chvíli | 12 Days of BLOGMAS #11

Jestli vás na poslední chvíli chytne záchvat tvořivosti a ještě nemáte upečeno, (i když jste možná ani neplánovali), určitě se vám bude hodit tenhle recept na perníčky. Hodina v lednici, jsou hnedka měkké a jako bonus – bez mouky:) Předposlední #Blogmas článek a povídání o tom, jak jsem na recept přišla, už na vás čeká!To vám bylo tak. Jednoho krásného dne došla Zuzance v Budapešti mouka, což zjistila, až když chtěla udělat palačinky. Nelenila tedy a vyrazila pro ni do obchodu. U regálu však narazila na několik druhů (asi 8) s babičkou na obalu, kterou známe i u nás v ČR. Jak už to tak v Maďarsku bývá, mouka byla popsána pouze maďarsky. Zuzanka si tedy, jako ostatně často v obchodě, začala jednotlivé nápisy překládat v telefonu. Po 20 minutách marného hledání hladké a polohrubé mouky došla Zuzanka zoufale k závěru, že si ji vybere podle obrázku. Babička totiž na obalech držela pokaždé na tácu jiný druh dobrot. Jednou chleba, jednou vánočky, jindy zase sladkosti a tak dále. Ani jedna z oněch dobrot ovšem nebyly palačinky nebo cukroví. No co už, vzala si tedy Zuzanka “mouku”, která se jí zdála obrázkem nejblíže tomu, na co ji potřebovala a šla vesele domů…

 Včera večer nastal konečně čas na perníčky. Je už opravdu hodně pozdě a je potřeba začít jednat, nebo bude letos trouba umírat nudou. Všecko potřebné si tedy načančám na fotku a následně zvěčním. Smíchám ingredience dohromady, pak dám těsto na hodinu do lednice a těším se, až budou perníčky done. “Nejsem sice žádná pekařka, ale ta mouka je nějaká divná”, říkám si.

…Byla divná. “Je to totiž krupice”, oznámil mi v kuchyni po prohledání místa činu přítel. Když jsem začala panikařit, že nebude ani perníček, ani článek, pomyslela jsem na babku s tácem dobrot a rozhodla jsem se tenhle boj nevzdát. Díky tomu vám můžu s hrdostí představit dnešní recept, protože perníčky jsou nakonec fakt super a je to taková příjemná odlehčenější verze cukroví.

Co budu potřebovat?

230 g krupice 😀

140 g medu

2 vejce

60 g másla
necelou PL prášku do pečiva

2 PL holandského kakaa
2 PL perníkového koření
*PL – polévková lžíce


Jak na to?
Dám si na hodně malém ohni rozehřát med a máslo dohromady v rendlíčku. Smíchám všechny sypký ingredience a přidám k nim obě vejce. Všechno zamíchám a přiliju med s máslem. Když všechno pořádně zapracuju do sebe, zakryju misku fólií a šoupnu ji na hodinu do lednice.
Až těsto vytáhnu, dostatečně si ho při válení podsypávám krupicí, protože dost lepí. Pokud ale budete mít pořád krupici po ruce, není se čeho bát. Těsto vyválejte na centimetr a vykrajujte. Předehřejte si troubu na 170 stupňů a trapte v ní perníčky 9 minut. Vyndejte, nechte vychladnout a můžete zdobit. Hotovoooo:)

Jak tahle krupicová zábava dopadla můžete vidět na fotkách:) Já cukroví moc nejím, ale tohle vám doufám, bude chutnat stejně dobře, jako nám:)
Jaké druhy cukroví máte nejradši vy?

P. S. Už je mi trochu smutno, že nám blogmas za chvilku končí.

Užijte si zítřejší den a uvidíme se tady v neděli u posledního vánočního článku!
Neviděli jste předchozí Blogmas článek? Nevadí, koukněte na něj tady.

Vaše ∞ Suzi

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Looking for Something?