Pomáhejme si (nejen) o Vánocích | 12 Days of BLOGMAS #3

V období Vánoc se všude kolem vždycky objeví spousta emočních pastí. Za posledních pár dní jsem viděla nespočet reklam, který mě rozbrečely. Ano, je to tak. To, že jsem cíťa, s tím ale výjimečně nemá co dělat. Všichni prodejci se cíleně snaží hrát na city. V televizi jedna hlubokomyslná reklama za druhou. Fejsbuk radši ani nezmiňuju, protože to je kapitola sama o sobě. Až mě jednou napadlo, jak tohle období musí působit na někoho, koho se to opravdu týká? Já jsem mladá holka, která se má dobře. Má střechu nad hlavou, v lednici jídlo, ve skříni teplý kabát, je zdravá a má svou rodinu. Co ale ostatní, kteří takové štěstí nemají? Panebože, vždyť tohle období musí být pro spoustu lidí vyloženě utrpení! Co když nemáte na jídlo a musíte denně chodit kolem reklamy na zlevněnou kachnu? Co když vám všude pořád opakují, že rodina je to nejdůležitější, ale vy nemáte rodiče? Nebo máte pár dospělých dětí, které za vámi ani jednou za rok na Vánoce nejezdí?
Pokusila jsem se vypsat několik míst, kde by pomoc určitě uvítali. Možností je samozřejmě spousta, a to ne jen na úrovni dobrovolničení, ale i v životě každého z nás, je určitě co napravovat. Nemyslíte?:)


Domov důchodců
Hodně domovů pro seniory nabízí tzv. dobrovolnický program. Zapojit se může takřka kdokoliv (dokládá se bezúhonnost). Pomoc je dobrovolná a bez nároku na finanční ohodnocení. Můžete si chodit povídat, hrát stolní hry, nebo třeba předčítat knížky. Jen si představte, kolik zajímavých a poučných historek vám může starší člověk nabídnout. Pokud ale stále máte svoji babičku a dědu, rozhodně by stálo za to zhodnotit, jestli je navštěvujete dost často. Když jsem tak nakousla ty zajímavé historky, mám pro vás tip na dárek pro prarodiče. Tuhle knížku jsem dala těm svým (je i verze pro dědu – Dědečku vyprávěj) a nevěřili by jste, jak nádherně se v ní čte. Babička si s ní dala opravdu práci a prohlížení stojí za to. Děda se do vyplňování ještě nedal, tak se jen modlím, ať se mi na to úplně nevykašle:) A protože vím, že to teď čte, tak doufám, že ten internet místo toho vypne a půjde psát! 😀 Pod stromeček rozhodně DOPORUČUJU!

Lidé bez domova
V Praze můžete pomáhat v Azylovém domě sv. Terezie. Dobrovolníci tady pomáhají v kuchyni, v jídelně vydávají polévky nebo myjí nádobí. Víc informací o charite v Praze najdete tady.

Dětský domov
Máte nějaký DD ve svém okolí? Na jejich webu určitě najdete, jak nejlépe pomoct. Většina z nich potřebuje běžné věci, které používáme každý den. Lůžkoviny, drogerii, sešity, oblečení… Pokud máte možnost brigády nebo znáte někoho, kdo hledá brigádníka, určitě zkuste poptat i dětský domov.

Psí útulek
Pejskové potřebují taky pomoc! Darovat můžete kvalitní krmivo, deky, přípravky proti blechám, cokoliv. Vyhledejte si nejbližší psí útulek a zeptejte se přímo, co by jim nejvíc pomohlo. Pokud budete chtít v útulku pomáhat vlastníma rukama, určitě se vždycky hodí někdo na venčení a další psí pochůzky!

Co chci vlastně tímhle článkem říct?
Možná to, že nic není jenom černý nebo bílý. Nic není jenom o nás. V životě je potřeba myslet na ostatní stejně tak, jako na sebe, a nikomu přece neublíží, zkoušet dělat radost lidem a taky zvířátkům kolem sebe:)

Pokud víte o možnosti, kde se dá pomoct, budu ráda když mi veškerý info nasdílíte do komentářů! Máte s dobrovolničením osobní zkušenost?

Užívejte a zkuste (nejen) letos někomu pomoct:)
Neviděli jste předchozí Blogmas článek? Nevadí, koukněte na něj tady.

 Vaše ∞ Suzi

Sdílet:

2 Komentáře

  1. Anonymní
    8 prosince, 2016 / 7:43 pm

    Zuzi, krasny clanek. Jen skoda, ze je dnes stale takovy problem pomahat potrebnym :(. Verca Ber.

    • 8 prosince, 2016 / 7:50 pm

      Máš pravdu Veru. Myslím ale, že by úplně stačilo míň si stěžovat a víc vnímat svoje okolí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Looking for Something?