Zdravá a výborná horká čokoláda | 12 Days of BLOGMAS #4

 

Dneska mám pro vás dva mega jednoduchý recepty na horkou čokoládu. První bude zdravější, ale druhej nebude healthy ani trochu, tak si můžete vybrat sami, na kterou verzi se cítíte víc:)

Zdravější varianta:

1 porce, 10 minut

250 ml neslazenýho almondíka,  hořká čokoláda – minimálně 60% a marshmallows (tyhle jsou bez všeho, na co si jen vzpomenete. Pokud ale takovýhle náhodou neseženete, dejte si čokoládu bez nich, bude moc dobrá i tak.

 

 

Do rendlíčku si nalijete mandlové “mlíčko” a necháte ho zahřát. Po chvilce do něho postupně přidáte půlku čokolády a za stálého míchání ji necháte rozpustit. Na mě je čokoláda sladká dost, i když je jen z těhle ingrediencí. Jestli jste ale větší mlsálkové než já, můžete si tam přidat trošku třtinového cukru nebo stevie. Pokud chcete sladit, tak teď.

Je pravda, že normálně se čokoláda rozpouští v kastrůlku zvlášť. Já to ale dělám takhle najednou a je to úplně v pohodě.

Chvilku všechno prohřejte, počkáte až se čokoláda rozpusítí a zhoustne. Může klidně projít varem. Potom už ji jen nalijete do hrníčku a nahoru dáte marshmallowsky. Pokud chcete, můžete si přidat do čokolády během vaření trochu chilli nebo skořice.

 

Nezdravá, ale dobrá varianta:

2 porce, 10 minut

200 ml 35% smetany, hořká čokoláda – minimálně 60% a marshmallows

 

Tohle množství je na 2 porce. Myslím, že i tak je toho totiž až až. Smetanu dám do rendlíčku, pomalu  ji ohřívám a přidám k ní půlku čokolády. Pokud chcete přisladit, oslaďte, ale opravdu myslím, že to není potřeba. Ohřívejte dokud není čokoláda rozehřátá a dokud nemáte v rendlíčku hladkou, sametově hnědou konzistenci. Hotovou čokoládu naliju do hrníčku a ozdobím.

Ne, že vám tahle varianta zachutná a budete si ji dělat každej den! Protože jestli jo, tak mi za týden neprojdete dveřma! 🙂

 

Jakou variantu si vyberete?

P.S. Já po tomhle článku už nechci čokoládu ani vidět:D

Neviděli jste předchozí Blogmas článek? Nevadí, koukněte na něj tady.

Vaše ∞ Suzi

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Looking for Something?