Zlaté bruslení | 12 Days of BLOGMAS #9

Je pondělní odpoledne, ale já se myšlenkama pořád vracím zpátky do víkendu. Užili jsme si ho totiž na maximum, a to i přes davy zmatených a spěchajících lidí, shánějících dárky a jídlo. V místním obchodě jsem už několik dní nebyla, protože během mých posledních dvou pokusů o nákup potravin jsem měla ve frontě u pokladny opravdu dost času na to si ujasnit, že už tam minimálně do ledna fakt nejdu! Myslím, že mi to nehrocení svátků prospívá. Včerejší neděle byla zlatá a já nemůžu jinak, než souhlasit. Byli jsme totiž místo nakupování radši bruslit, a to ke všemu na tom nejkrásnějším místě, kde jsem se kdy měla možnost klouzat!

Városliget je městský park s vodním hradem na umělém jezeře,  které se v zimě mění na kluziště. Nachází se pár kroků od Heroes’ square a je to naprostá nádhera! Pokud mě sledujete na Instagramu, viděli jste to na vlastní oči v Instastories. Pokud mě ještě nesledujete, ale chcete příště taky vidět nejen krásy Budapešti, můžete to napravit tady.

 

Hrad Vajdahunyad je určitě menší dvojče Bradavic, jinak si to prostě nedovedu vysvětlit. Kdo by si nechtěl zabruslit v Bradavicích? Já teda nikoho takového neznám:) Na protější straně jsme v létě seděli, popíjeli drinky a koukali na šlapadla na jezeře (v tuhle chvíli by jezdila šlapadla na ledové ploše, heh).

Pokud nemáte svoje brusle, můžete se je tady půjčit. V ceně máte skříňku na čip, podobnou jako třeba v aquáči, kam si můžete dát svoje věci. Šatny a spoustu místa na přezutí v teple. Stánky s jídlem a pitím. Svařák na obou stranách kluziště. Bar v hlavní budově s výhledem na kluziště. Byla jsem vážně nadšená! Oproti studenýmu a starýmu zimáku, na kterej jsem z mládí zvyklá, byl tohle neskutečnej rozdíl. Zdá se mi, že letos budu bruslení vyhledávat často 🙂

Svařák byl teda hnusnej, to musím přiznat. Bude to ale spíš tím, že mně svařák nechutná nikdy, takže těžko ho objektivně soudit.

Heroes’ square

Tohle je jen kousek nádhery, která čeká pouhých pár kroků od kluziště. No není to krása?
Pokud pojedete teď v zimě na výlet do Budapešti, určitě si bruslení zapište do svého plánu, bude se vám tu líbit. Třeba se tam potkáme! Ta nejlegračnější postava na ledě nebo u stánku, to jsem já. Nebojte se mi přijít říct ahoj 😀
Oficiální stránka kluziště, ceny a informace tady.

Chodíte bruslit? Máte to rádi?

Užívejte a jestli se vydáte klouzat, nezapomeňte si rukavice a teplý oblečení!
Neviděli jste předchozí Blogmas článek? Nevadí, koukněte na něj tady.

Vaše ∞ Suzi

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Looking for Something?