JAK MÍT BĚLEJŠÍ ZUBY PŘÍRODNÍ METODOU DO 14 DNŮ | OIL PULLING

Zubni pasta Korres, kokosovy olej Purity vision, mezizubni kartacek TePe a ustni osvezovac na bilem podkladu

 

Myslím, že nebudu přehánět, když napíšu, že by si každý přál mít krásně bílé a zdravé zuby. Kdybych chtěla kecat, začala bych tenhle článek nějak takhle: “Často mi píšete, jak to dělám, že mám tak bílé zuby”. Pravdou je, že mi tuhle otázku nikdo nikdy nenapsal! 😀 Stává se mi ale, že se mě na zuby lidi ptají, když mě osobně potkají, když mě znají. Myslela jsem, že moje rutina není ničím překvapivá a že stejný postupy má každá další ženská bytost na světě. K mému překvapení jsem zjistila, že tomu tak vůbec není. O kladech kokosového oleje se toho ale přece napsalo a řeklo tolik, že to musíme mít všichni uložený někde hluboko v mysli. Nebo ne? Díky mýmu okolí, který mě několikrát přesvědčilo, že výraz oil pulling ještě nikdy neslyšelo a už vůbec nečekalo, že by mohlo mít tak skvělý účinky a výsledky jestli to nebude tím, že je většina z nich blogosférou takřka netknutá:), jsem tady konečně s dalším beauty článkem. Co to vlastně je ten oil pulling?


Oil Pulling, neboli mlgání (strašný slovo, co?) je vyplachování úst olejem. Používá se k němu jakýkoliv olej, např. sezamový, olivový, ale hlavně kokosový. Já na kokosák nedám dopustit a popravdě si tuhle techniku s jiným olejem ani představit nedokážu. Olej na sebe v dutině ústní naváže škodlivé bakterie, mikroorganismy a dokonce i plísně, které potom společně s ním vyplivnete. Díky tomu budou mít vaše zuby skvělou prevenci proti zubním kazům a budete mít zdravější a silnější dásně. Pokud trpíte na angíny a pobolívá vás v krku, mlgání (omg) je pro vás ideální pomocník, jak s touhle nepříjemností zatočit. Pokud bych měla vypisovat všechny klady oil pullingu a kokosového oleje celkově, byla by z toho pěkná bichle, takže se omezíme jenom na to základní.

Jak na to?

 

S vyplachováním začněte hned ráno po probuzení. Než si vyčistíte zuby, dokonce i než se něčeho napijete. Naberte si čajovou lžíci kokosáku a dejte si ji do pusy. Olej se hned rozpustí a vy si ho budete po dalších 20 minut převalovat v puse. Já vím, 20 minut zní jako strašně dlouhá doba, ale nebojte, není to tak hrozný. Když si u toho budete pouštět videa na YT nebo odepisovat na emaily, ani si nevšimnete, jak ten čas rychle utekl. 20 minut je totiž dost dlouhá doba na to, aby na sebe olej dokázal navázat všechny nežádoucí bakterie. Určitě ale tuhle dobu nepřekračujte, ať se vám ty škodliviny zase nezačnou vracet zpátky do těla. V žádném případě olej nepolykejte. Po 20 minutách olej vyplivněte – do koše, ne do umyvadla. Olej v potrubí je zlo, stejně tak v koupelně,  jako v kuchyni. Vypláchněte si pusu vodou s trochou soli a běžte si vyčistit zuby jako normálně.

 

Voilá a máte hotovo! Cítíte ten skvělej pocit na zubech?

 

Oil pulling můžete praktikovat každý den. Já se přiznám, že se k němu nedostanu víckrát, než jednou týdně. Pravidelně ho opakuju a výsledky jsou opravdu znát. Zuby jsem si zatím nikdy nebělila. Piju kafe i čaj, mám za sebou pubertu jako každej jinej, takže na cigára taky nejednou došlo. Jednu dobu jsem pozorovala na zubech znatelně viditelné skvrny a odstín bílou už moc nepřipomínal. Nechápu jak to kokosák dělá, ale po skvrnách na zubech nemám ani památky. Moje rada proto zní: “Chcete zdravější dásně a bělejší zuby? Vydržte to 14 dní v kuse a uvidíte ten rozdíl!”

 

Teď se nelekněte, tady jsou moje klofáky.

 

bile zuby

 

Jakou máte zkušenost s kokosovým olejem a s bělením zubů celkově? Dokážete dodržet těch 20 minut nebo je to na vás moc?

P. S. Pokud chcete mít zoubky jako perličky, nikdy nezapomínejte zuby pravidelně a pečlivě čistit a používat mezizubní kartáčky! Mladší nebudeme a na těch malejch kartáčcích fakt něco bude:)

 

Vaše ∞ Suzi

 

4 Komentáře

 1. 9 února, 2017 / 2:04 pm

  Krásné zoubky, ani bělit nepotřebuješ 🙂 se mnou už je to horší, také jsem ho doma zkoušela. Kartáčky mi doporučila dentistka a docela jsem si na to zvykla. Vynechám jen opravdu vyjímečně 🙂
  All my cosmetics

 2. 24 února, 2017 / 9:49 pm

  Už jsem o tom slyšela, ale teda ani jednou nezkoušela a ne že bych to nepotřebovala 😀 🙂
  Ejnets in Lisboa
  Zajímá tě cestování, přidej se k naší skupině na fb TADY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Looking for Something?