KAM V BUDAPEŠTI NA DOBRÝ KAFE?

Chystáte se do Budapešti a bez dobrýho kafe si nedokážete svůj den představit? Hodilo by se vám vědět, kam zajít na tu nejlepší kávu ve městě? Dobrá zpráva – už nemusíte nic hledat:) Sepsala jsem vám několik svých oblíbených a ověřených podniků. Pojďme na to.

 


Life is too short for bad coffee, right?:)KONTAKT

Minimalistická kavárna, která byla tady v Budapešti “moje první”. Je hezky zastrčená ve vnitrobloku domu v centru města. Do Kontaktu se dostanete bez problémů od metra stanice Astoria. Jednoduchej interiér a slogan “Yes good coffee No sugar” si zamilujete na první pohled i ochutnání. Nezapomeňte se jít podívat naproti do Szimply. Dělají tam zdravé (i vegan) snídaně a brunche celý den a je to naprostá mňamka. Jedinou nevýhodou je, že tam mívají často plno.

 

MY LITTLE MELBOURNE

Po roce a půl v Budapešti moje asi nejoblíbenější kavárna vůbec. Najdete ji kousek od úplného centra města. Jelikož všechny kroky návštěvníků Budapešti vedou přes Deák Ferenc ter, určitě sem nezapomeňte zajít. Z Deáku to máte do kavárny pět minut chůze.

 

LONDON COFFEE SOCIETY

Moc dobrý kafe, dortíky a nejlepší banana bread, co jsem kdy jedla. Krásnej interiér a příjemná obsluha – to je London Coffee Society. My Little Melbourne obvykle střídám právě s tímhle Londýnem, takže se může lehce stát, že se tady potkáme. Když budete mít štěstí, narazíte tady taky na baristu, kterej vypadá jako Benedict Cucumber, Camembert Cumberbatch 😀

Káva a banana bread

 

GOAMAMA COFFEE

Goamama je kavárna, která je součástí nádhernýho designovýho obchodu na Király utca. Rovnou vám říkám – běžte tam jenom na vlastní nebezpečí. Tolik krásnejch věcí na jednom místě je hroznej žrout za a ) času a za b) peněz. Pořád mě to tam nějak záhadně láká (asi zpěv sirén), ale ve vlastním zájmu se tam snažím nechodit tak často, jak bych chtěla:)

MADAL CAFE

Madal Cafe můžete v Budapešti najít celkem tři. Ve všech na vás čeká dobrá káva a něco chutnýho na zub. Pobočka Madal Cafe na adrese Ferenciek tere 3, je ideálním místem na práci. Objednáte si kafíčko, dortíček, zalezete si do patra a můžete nerušeně klapat do počítače celý den. Sloganu “Good coffee. Good karma.” se nedá nic vytknout, nemyslíte?

 

Myslím, že kofeinu už bylo pro dnešek dost:) Pořád ještě mám v rukávu několik dalších kaváren. Počkám si ale, jestli je budu s klidným svědomím moct doporučit i za nějaký delší čas a pokud ano, určitě vám sem o nich napíšu.

Taky jste kavárenský povaleči, nebo vám přijde vysedávání po kavárnách během cestování jako ztráta času?
Víte, že dávám na Instagram pod hashtagem #sftbblogapest svoje tipy na kavárny, restaurace a další místa, který stojí za to v Budapešti vidět? Pokud se sem budete chystat, třeba vám to pomůže v plánování vašeho maďarskýho výletu. Kouknout můžete taky na můj článek o tom, co na Budapešti miluju nejvíc TADY 🙂

Vaše ∞ Suzi

 

2 Komentáře

 1. 2 prosince, 2017 / 7:47 pm

  Kočko, v Budapešti jsem nebyla už tak dva roky! Hrozně mi to chybí, takže si článek ukládám a hned jak se tam vydám, vše podle tebe prolezu 🙂

  • SuziFromTheBlog
   Autor
   2 prosince, 2017 / 7:50 pm

   Hlavně mi nezapomeň dát vědět. Udělám Ti soukromou průvodkyni 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Looking for Something?