MY FAVORITE TV SHOWS & MOVIES 2017

 

Sedmnáctka už je definitivně pryč, tak jsem zvědavá, jak dlouho mi ještě bude trvat, než konečně napíšu datum bez škrtání 🙂
Seriály a filmy jsou jedna z mých největších vášní, takže si asi dokážete představit, že jsem jich za rok 2017 “pár” stihla. Sepsala jsem vám proto do jednoho postu všechny seriály, filmy a dokumenty, který jsem viděla v minulém roce a nějakým způsobem mě upoutaly (a výjimečně taky jeden seriál, se kterým jsem rokem 2017 skončila.) Některé počiny jsou nové, v jiných případech se jedná o starší záležitosti, na které jsem teprve teď dostala chuť a zbytek jsou zase úplně nové sezóny seriálů, na které koukám už delší dobu.

Seventeen is over so I wonder, how long will it take me to write the date correctly:)
Watching Tv shows and movies is my huge passion so as you can imagine, I watched a lot of them during last year. I wrote down a list of my favorite series, movies and documentary films from last year (and also one show which I am done with, after many years of watching). Some of them are new, others are old with new seasons and some of them are old but new for me:)

 

SERIÁLY / SERIES

The Crown

Vůbec nevím, jestli jsem někdy v životě viděla krásnější a propracovanější seriál. Lituju, že ho už nikdy nebudu moct vidět znovu poprvé. Chápete, jak to myslím? Jestli na seriály nejste, tak vám vřele doporučuju vidět alespoň tenhle jeden. Příběh se točí kolem britské královské rodiny a především mapuje vládu královny Alžběty II. Zatím jsou venku dvě série, obě po deseti dílech. Můj nejoblíbenější díl je S01E09, který se převážně věnuje malbě portrétu Winstona Churchilla k jeho 80. narozeninám. DOPORUČUJU, ale varuju vás. Dost možná se z vás stane obrovskej fanoušek britský královský rodiny. Jakože fakt hodně obrovskej:)

Probably the most beautiful and most epic TV series I’ve ever watched. It makes me sad that I will never be able to watch it again for the first time (if you know what I mean). Even if watching TV series is not really “your thing”, this one is a MUST. It tells the story of the British Royal family, specifically the reign of Queen Elizabeth II. So far there are 2 seasons available, with 10 episodes each. My favorite episode is S01E09, which is about painting Winston Churchill’s portrait for his 80’s birthday. I strongly recommend this TV show, but I also have to warn you! There is a big chance of getting a “Royal Family addiction” 🙂

The Man in the High Castle

Jak by vypadal svět, kdyby druhá světová válka dopadla tak, že Spojené státy ovládli nacističtí Němci s japonskými spojenci? To se dozvíte ve dvou sériích tohohle seriálu. Zní to šíleně, co?  😀

Imagine a world, where the WWII was won by the Nazis, which now rule the USA together with their Japaneese allies. Sounds crazy? Find out during the first 2 seasons of this TV show.

The Missing 

Výborný dramatický seriál o zmizení dětí. Konkrétně druhá série byla naprosto epická. Pokud máte rádi seriály, kde by se dalo napětí krájet až do poslední chvíle, The Missing pro vás bude ideální volba.

Great crime-drama about missing children. Especially the second season was absolutely epic! You will probably bite your nails down by the end of each of the 2 seasons of this masterpiece (like I did).

Sherlock

Benedict Cucumber Camembert Cumberbatch v mojí nejoblíbenější roli. Konečně jsem se i já dostala k tomuhle seriálu a musím uznat, že už chápu, proč kolem něj bylo tolik povyku.

Benedict Cucumber Camembert Cumberbatch in his best role so far (to my opinion, at least). I finally watched all 4 available seasons and it was so good! Now I finally understand, why there was so much buzz about Sherlock.

Mindhunter

Jeden z posledních seriálů, co jsem v loňském roce viděla a byla jsem opravdu příjemně překvapená. Pokud vás stejně jako mě zajímá mentalita vrahů, určitě musíte tenhle seriál vidět. Zatím je venku pouze první série, ale už teď je mi jasný, že druhá bude naprostá pecka.

One of the last series that I watched in 2017. It was a very nice surprise. If you are fascinated by the psychology of serial killers as much as I am, you have to watch this show. The show is new and only the first season is available at the moment, but there is no doubt that the following season will be HUGE!

 

 

DALŠÍ SERIÁLY, KTERÉ MĚ ZAUJALY (a už jsem se o nich rozepsala tady) / OTHER SERIES THAT I LIKED (and already wrote about here)

Girlboss

Příběh služebnice / The Handmaid’s Tale

Sedmilhářky / Big Little Lies  

 

POKRAČOVÁNÍ SERIÁLŮ, KTERÉ DLOUHODOBĚ MILUJU / NEW SEASONS OF SERIES THAT I LOVE

Gangy z Birminghamu / Peaky Blinders 

PB je jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Myslím, že je to pro mě seriál s nejlepšíma dialogama vůbec. V roce 2017 jsme dostali čtvrtou řadu a musím říct, že jediná opravdu velká vada tohohle seriálu je, že má každá sezóna jenom 6 dílů.

One of my favorite shows ever. I love those dialogues! In 2017 the fourth season was released and I must say, that the biggest problem with this show is that there are only six episodes in each season.

Narcos

Seriál o Pablovi Escobarovi a problematice drogových kartelů v Kolumbii. Třetí série byla skvělá i bez Pabla, což mě moc mile překvapilo. Jeden narcotraficante vedle druhýho a neuvěřitelně chytlavá znělka jsou v tomhle případě záruka úspěchu.

Narcos is a show about Pablo Escobar and drug cartels in Columbia. The third season was amazing even without Pablo, which was a great surprise to me. This TV show has the best opening theme song and very interesting storyline.

Stranger Things

Existuje ještě vůbec někdo, kdo o tomhle seriálu neslyšel? Nejvíc si na něm užívám skvělou retro atmosféru 80. let a soundtrack. Jo a chci domu malýho Darta:)

Is there still someone out there who never heard about the Stranger Things?! I just love the retro atmosphere of the 80’s and the show’s great soundtrack. Oh, and I want little Dart as my pet.

 

 

CO MĚ ZKLAMALO / WHAT I WAS DISAPPOINTED WITH

Ve jménu vlasti / Homeland 

To, co udělali v šestý sérii Quinnovi, bylo zbytečný, přehnaný a tím s Homelandem nadobro končím. Měla jsem ten seriál moc ráda, dokonce jsem ho viděla dvakrát v kuse. Ale nesnáším, když mě někdo citově vydírá a přesně tak jsem se u šestý série cítila.

The storyline of the character Quinn in season 6 was a big NO NO for me. I am done with this sh*t. I really liked it for a looong time, but this was just too much.

 

ČESKÉ SERIÁLY / CZECH SERIES

Pustina / Wasteland

Podle mého názoru nejlepší český dramatický seriál, který jsem kdy viděla. Je to hodně těžká a depresivní podívaná, ale stojí za to.

The best Czech drama series I’ve ever watched. It’s heavy and depressive, but worth it.

Až po uši 2

Až po uši je pro mě, stejně jako třeba Dokonalý svět, odpočinková záležitost, kterou si ráda pustím, když potřebuju přijít na jiný myšlenky.

Watching this show (just like another Czech series Dokonalý svět) is a great way to improving your mood. The best cure for bad days.

Rapl / In Rage

Čermáka jsem si v posledních letech hodně oblíbila a v Raplovi mě nezklamal. Seriál na mě působí severskou atmosférou, což můžu hodnotit jedině kladně.

I like the actor Hynek Čermák and that’s why I started watching In Rage. It has an atmosphere of the Nordic crime-drama TV shows, which I really like.

 

FILMY / MOVIES

Wind River / Wind River

Film, který mě vloni zasáhnul nejvíc.

This movie really touched me.

Naprostí cizinci  / Perfect Strangers

Italská chuťovka, postavená na konverzacích, kterou si nenechte ujít.

Good Italian conversational movie you should watch.

Zabiják & bodyguard / The Hitman’s Bodyguard

Měla jsem tu čest vidět tenhle film už v dubnu na CinemaConu a vzpomínám si, jak jsem byla nadšená. Dlouho jsem se u filmu takhle nezasmála, takže pokud hledáte nějakou nenáročnou komedii, doporučuju Deadpoola a Furyho v jednom. Další komedie, co mě letos zaujaly bylo tyto:

I had an opportunity to watch this movie in April at the CinemaCon in Las Vegas. I remember how excited I was. It was so funny. If you are looking for a good comedy I recommend this movie and a few more:

Kingsman: Zlatý kruh / Kingsman: The Golden Circle

Orel Eddie / Eddie the Eagle

Pěkně blbě / The Big Sick

 

 

DOKUMENTY / DOCUMENTS

Svět podle Putina / The Putin Interviews

Režisér Oliver Stone vede během čtyřech dílů rozhovory s Vladimirem Putinem, a já si myslím, že by je minimálně v rámci všeobecnýho rozhledu, měl vidět každý.
Jednou bych chtěla být malá muška, která se může letět podívat, jak fungujou lidi jako je Putin nebo Elon Musk v každodenním životě.

Director Oliver Stone interviews Vladimir Putin on different ocassions during a period of one and half years in this four-part documentary series. Watch this show, if you want to extend your general overview and make your own opinion. Shows like this one make me wish I could transform into a little fly and see how people like Putin or Elon Musk live their day-to-day lives.

Strnadovi

Dokument o jedné z rodin figurujících v Manželských etudách od paní Třeštíkové. Bylo zajímavé sledovat 35 let života manželů, od jejich svatby až do současnosti. Líbí se mi tenhle koncept. Je v tom něco fascinujícího.

Documentary about the Strnad family by the director Trestikova is a part of the documentary series Marriage Stories. A look into the lives of several couples for a period of 35 years from their wedding day. I liked this unique concept. There was something magical about it.

TanečníkDancer

Sergei Polunin nám v tomhle dokumentu ukazuje svoji náročnou cestu na vrchol baletního světa.

Sergei Polunin and his journey from the bottom to the top of the tough world of ballet.

Gaga: Five Foot Two

Lady Gaga mi vždycky byla trochu záhadou. Nikdy jsem nevěděla, jestli ji mám, nebo nemám ráda. Její hudbu jsem poslouchala ráda, ale její osobnost mi nikdy úplně nesedla. Po tom, co jsem viděla její obyčejný život v dokumentu, musím říct, že jí mám daleko radši.

Lady Gaga was always a little bit mysterious to me. I liked her music, but not so much her personality. This document is about her life and now when I watched it, I like Gaga a little bit more.

 

 

Dejte mi vědět, co zaujalo v poslední době vás? Ať je na co koukat, než se venku zase udělá hezky a budeme moct vyběhnout ven:)

Vaše ∞  Suzi

 

If you have a TV show or a movie to recommend, I’d love to hear about it (and watch it before the spring starts and there will be no more time to watch TV:)

xx ∞  Suzi

 

8 Komentáře

 1. DD
  30 ledna, 2018 / 10:35 am

  Ahojky vím a věděla jsem, že máš širší rozhled. Tohle mě mile překvapilo. Opravdu jdeš od Alžběty ll,pres česky seriály, až k Lasy G. Od historie po drama k dokumentům. Smekám jsem rada, ze teď vím naco mám kouknout protože televize mě zbytečně obyra o čas (bohužel jsme já ta která uni sedí a tupě zítra) takže děkuji za to ze vím naco kouknout, ale bohužel já nemám žádné doporučení. ? tak lov dal a předavej nám info.

  • SuziFromTheBlog
   Autor
   17 března, 2018 / 10:25 pm

   Děkuju za krásnej komentář <3

 2. 17 února, 2018 / 5:22 pm

  Mindhunter a Pustila mě zaujaly, ale ještě jsem se k těmto seriálům nedostala. Big Little Lies mám v plánu zhlédnout už déle, tak se k tomu musím konečně dostat. Já jsem si naprosto zamilovala Stranger Things. Minulý rok vyšla hlavně nová řada Game of Thrones a tenhle seriál se řadí mezi mé top už nějakou tu dobu. A já ještě minulý rok začala koukat nově na anime a tam jsem už taky stihla objevit nějaké moje oblíbence.

  • SuziFromTheBlog
   Autor
   17 března, 2018 / 10:24 pm

   Anime? To zní dobře. Co bych měla vidět, když s anime nemám žádný zkušenosti?

   • 18 března, 2018 / 2:57 pm

    Já asi nejsem ten správný člověk na doporučování, jelikož jsem tolik anime ještě pořád neviděla. Ale já začínala s Death Note, což je asi taková klasika, hodně známý anime, a nelituju, takže klidně začni s tím 🙂

    • SuziFromTheBlog
     Autor
     18 března, 2018 / 2:59 pm

     Dobře, zkusím Death Note. Mockrát děkuju za tip 🙂

 3. 15 března, 2018 / 12:01 pm

  Ahoj, jsem stejný milovník seriálů jako ty ❤ ☺ pokud se ti líbil seriál The Crown (na něj se teprve chystám), tak zkus REIGN (Království), je to seriál o Marii Skotské a je fakt úžasný. Pro pobavení bych doporučila Jane The Virgin ❤

  • SuziFromTheBlog
   Autor
   17 března, 2018 / 10:22 pm

   Děkuju za tipy, přidala jsem si je na seznam 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Looking for Something?