SKINCARE | DOCTOR ECKSTEIN BIOKOSMETIK

 

Když mě společnost Doctor Eckstein BioKosmetik oslovila s možností vyzkoušet si jejich produkty, na první pohled mě zaujal jejich čistý design. Když jsem vzápětí zjistila, že jejich značka není testována na zvířatech a že neobsahuje žádná syntetická barviva, žádné syntetické vonné směsi (parfémy), žádné minerální a silikonové oleje, ani žádné parafíny (náhražky rostlinných olejů), bylo rozhodnuto. Ač to normálně nedělám, tohle jsem prostě musela zkusit na vlastní kůži. Na svoji citlivou a suchou pleť jsem dostala denní i noční krém, a navíc ještě vitamínovou masku. Poctivě jsem pro vás produkty testovala po dobu uplynulých pěti týdnů, než jsem se rozhodla vám o nich sem na blog napsat více informací.

When Doctor Eckstein Kosmetik contacted me with a possibility to try their products, the first thing that caught my attention was their product’s clean design. When I found out that this company makes their products without testing them on animals, the products don’t contain any synthetic coloring, nor synthetics fragrance blends, nor mineral and silicon oils, even no paraffins, I knew I need to try it.
For my sensitive and dry skin I got a day and a night creams and also vitamin mask. I tried them conscientiously for the past five weeks, and now I can write an honest review for you.

 


Co myslíte, stojí Doctor Eckstein za zkoušku?

What do you think? Is Doctor Eckstein worth a try?


 

 

Dovolte mi, abych vás na začátek trochu seznámila.

Doctor Eckstein BioKosmetik je profesionální německá kosmetika, která má 68 let tradici.
Výrobky Doctor Eckstein obsahují pouze přírodní rostlinné složky a extrakty, vitamíny, antioxidanty, hydratační látky a vysoce kvalitní rostlinné oleje, éterické oleje a oleje z květů.
Co se mi na této kosmetice líbí nejvíc – že je ohleduplná k životnímu prostředí. Veškeré jejich obaly jsou recyklovatelné. Za to opravdu palec nahoru.
Většina jejich sortimentu je také vegan (tyto produkty obsahují pouze složky rostlinného původu, tzn. že neobsahují např. včelí vosk či lanolin). No nezní to skvěle?

 

As a first thing, let me introduce you.

Doctor Eckstein BioKosmetic is a professional cosmetic from Germany, which has a 68 years of tradition.
Their products are made purely from natural substances and ingredients, vitamins, antioxidants, hydrating substances, high quality organic and essential oils.
What I really love about this companie’s products is that their packagings are recyclable. Thumbs up for this. Most of their products are also vegan, which means that they are organic products and contain no beeswax or lanolin. Doesn’t it sound great?

 

 

Azulen Balsam 50 ml – denní krém

Tento jemný denní balzám je určený především k vyrovnávající péči pro jemnou, přecitlivělou nebo suchou pleť, což je přes zimu přesně něco pro mě. Balzám podporuje přirozené funkce pleti, zklidňuje a vylepšuje její vzhled a texturu.
Na první pohled mě překvapila jeho barva – modrý krém jsem zatím nikdy nepoužívala. Za modrou barvu může právě azulen, a já si ji docela užívám 🙂
Konzistence je hodně hutná, ale lehce se roztírá. Krém má příjemnou “čistou” vůni (což je hodně subjektivní záležitost, ale je dobré vědět, že vůni má). Během pár dní jsem si na něj zvykla a musím říct, že už po čtrnácti dnech jsem měla místo suchého obličeje krásně jemnou pleť. Tenhle denní krém je ideální jako podklad pod každý make-up. Oceňuju lahvičku s pumpičkou. S krémem jsem moc spokojená.

Aktivní látky: Azulen, sojasterol, vysoce kvalitní pečující oleje a panthenol.

 

Azulen Balsam 50 ml – day cream

This gentle day cream is great for delicate, sensitive and dry skin, which is exactlly my case. This balsam supports natural functioning of the skin, calms it down and improves its appearance and texture.  In the first moment, I was surprised by blue color. I never used blue cream before. This blue color is here because of azulen and I like it 🙂 Consistency is dense, but it is not a problem to spread it nicely. Cream has a little scent on it. Azulen Balsam left my (otherwise dry) skin moist and soft after a 14 days trial. It also provides a perfect base for any make up application. I really appreciate this packaging with a pump. I can recommend this product.

Contains azulene, soja sterol, precious natural oils and panthenol.

 

 

 

Azulen Supreme 50 ml – noční krém

Další v řadě je jemný, blahodárně působící pečující krém pro suchou, jemnou, rovněž i pro smíšenou pleť. Je vhodný také pro pleť se sklony k podráždění a začervenání. Azulen Supreme vyrovnává, zklidňuje a poskytuje dostatečnou vlhkost pleti. Vůni má stejnou, jako Azulen Balsam denní krém a nechybí mu ani azulenová šmoulí barva 🙂 Krém nanáším každý večer na vyčištěnou pleť, kterou zanechává opravdu jemnou a hladkou. Krém je trochu míň hutnější a trochu víc mastnější, než jeho denní varianta.
Budu se opakovat, ale s nočním krémem jsem taky moc spokojená. Možná je na mě mastný až moc, ale přesně to teď přes zimu potřebuju. Takže všechno je ve výsledku naprosto v pořádku:)

Aktivní látky: Azulen, kvalitní pečující olej, panthenol, vysoce kvalitní lanolin a tocopherol.

 

Azulen Supreme 50 ml – night cream

The next cream i have tried  is gentle rich night cream for dry, delicate and also for combination skin type. Perfectly suited for skin prone to irritations and redness. Azulen Supreme provides optimal care to ease and calm the skin . Also provides optimal hydration right into the skin.  This cream has also a little scent  and smurf’s blue color on it. I am applying Azulen Supreme in the evenings on a clean, dry skin. It helps to give a smooth, radiant appearance, leaving the skin feeling balanced and hydrated. This cream is a little less dense than Azulen Balsam, but feels a bit more oily. It’s something that I appreciate especially in the winter. I also can recommend this product.

Contains azulene, finest natural oil, panthenol, high grade lanolin and tocopherol.

 

 

Vitamin Packung 50 ml – vitamínová maska

Osvěžující, povzbuzující a jemně stimulující krémová vitamínová maska je vhodná pro všechny typy pleti. Podle informací předchází unavené pleti a chrání ji před vnějšími faktory, které způsobují předčasné stárnutí pleti. (Kdo by taky chtěl předčasně stárnout, že? 🙂 Hodí se jako vynikající doplňující vitamínová péče, obzvlášť během chladného ročního období.
Maska má bílou barvu a obyčejnou krémovou vůni (ano, popisování vůní je moje silná stránka:D ).
Produkt můžete používat dvěma způsoby – nechat ho působit 15 až 20 minut, nebo ho v případě potřeby nanést na pleť a počkat přes noc. Pleť je po použití Vitamin Packung krásně rozzářená a vypadá zdravě. S maskou jsem byla taky spokojená.

Aktivní látky: karoten, vitamín A a E, pečující přírodní oleje.

 

Vitamin Packung 50 ml – vitamin mask

Refreshing and gentle stimulant universal facial mask suitable for all skin conditions. Based on the information this vitamin mask enriches with a powerful vitamin complex which helps to protect the skin from damaging effects of weather, climate, and environmental causes of premature aging. (Ain’t nobody wants premature aging, right?:) It is a great additional care for your skin especially in the winter. This mask has white color and an ordinary light scent ( yes, I am very good in scent descriptions:D ). Apply Vitamin Packung, avoid the eyes area, and leave it on the skin for 15-20 minutes. If you need an extra boost, leave it on your skin over the night. This mask makes the skin feel glowy and healthy. I can recomend this mask too. I liked it very much.

 

Contains carotene and vitamins A and E and nourishing natural oils.

 

 

Doctor Eckstein Azulen BalsamDoctor Eckstein Azulen SupremeDoctor Eckstein Vitamin Packung

 

 

Jsem opravdu moc příjemně překvapená, že mi všechny tři výrobky tak hezky sedly.

Co říkáte, zaujal vás některý z produktů? Máte s touto značkou kosmetiky zkušenost?

 

Vaše ∞ Suzi

 

 

I am really very surprised that I was satisfied with all three products.

Did you like any of these products?  Do you have any experience with this cosmetic brand?

 

xx ∞  Suzi

 

2 Komentáře

 1. 9 března, 2018 / 11:23 am

  O značke som ešte nepočula ale znie veľmi dobre. Netestujú? Skvelé! Majú vegánske produkty? Opäť skvelé. Dizajn? Jednoduchý a pôsobí luxusne. Určite si niečo kúpim 🙂

  • SuziFromTheBlog
   Autor
   9 března, 2018 / 11:28 am

   Simčo, dej mi pak vědět, co na to říkáš 🙂 Taky nechápu, že jsem o značce ještě donedávna nikdy neslyšela.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Looking for Something?