DEAR NEW YORK…

New York

Scroll down for English

 

Milý New Yorku,

vždycky jsi pro mě byl tak trochu záhadou. I když nás od sebe dělí půlka světa, stejně jsem k Tobě měla v životě tak nějak blízko. Možná je to tou spoustou filmů a seriálů, ve kterých hraješ hlavní roli a já některé z nich viděla doslova nespočetněkrát. Možná je to tím, že by Tě chtěl navštívit každý, a ti opravdu šťastní, kteří tu šanci měli, na Tebe nedokážou zapomenout. Možná je to i 11. zářím. Dnem, který si pamatuji jako dneska i přes to, že mi bylo teprve jedenáct let a dívala jsem se na tu hrůzu daleko od Tebe v naší televizi.

Budu k Tobě upřímná. Nikdy jsem si před spaním nepředstavovala, že bych se procházela po Tvých ulicích a vzhlížela ke všem těm vysokým a majestátním budovám, pro které jseš domovem. Vždycky jsem snila spíš o Austrálii nebo Havaji. V hloubi duše jsem totiž dobře věděla, že se jednou potkáme, a ani na vteřinu jsem o tom nezapochybovala.
A teď – týden od našeho rozloučení – pořád nějak nemůžu uvěřit, že jsem Tě konečně viděla.

 

Vždycky jsem tušila, že naše setkání bude stát za to.

A víš co? Taky že jo!

 

Stálo to za tu dlouhou cestu, kterou jsem absolvovala úplně sama. Ano, poprvé v životě jsem někam letěla sama a můžu Ti říct, že to byla úplná brnkačka.

Nejdřív jsem jela z Budapešti do Prahy autobusem (8 hodin) a následně jsem letěla z Prahy do Skotska (2 a půl hodiny). Škoda, že si mě neviděl v Edinburgu na letišti. Umřel bys smíchy, kdybys byl svědkem toho, jak jsem skotům nerozuměla ani slovo:D Na let za Tebou jsem v Edinburgu na letišti čekala pět hodin a ani nevím čím to, že mi to tam tak rychle uteklo. Asi to bylo tím těšením se:) Samotný let za Tebou byl náročný (8 hodin). Jedné starší paní se na palubě udělalo hodně špatně a já jsem měla co dělat, abych … no, vždyť víš. Aby se mi během těch dalších čtyř hodin do přistání taky neudělalo blbě. Nakonec jsem ale, jak už víš, dorazila “celá” a v pořádku. (Paní to nakonec taky zvládla, ale na tu její bezmoc asi jen tak nezapomenu.)

Pamatuješ, jaký krásný víkend jsme si spolu užili? Nechápu, jak jsme to udělali, že jsme stihli vidět všechno, co jsme měli v plánu. (Ty puchýře na nohách mám ještě teď, ale vůbec mi to nevadí:)

 

Můj nejmilejší New Yorku. Nemůžu se dočkat, až se spolu znovu uvidíme.

 

Tvoje ohromená ∞ Suzi

 

New York

EN:

Dear New York,

You’ve always been a bit mysterious to me. I always felt to be close to you, eventhough we were on the opposite sides of the globe. Maybe it’s because of all the movies and series, where you have been the main part and I have seen them countless times. Maybe the reason is, that everyone wants to visit you and the lucky ones who did could never forget you. Maybe the other reason is the 9/11 events. The day I remeber like it was yesterday, eventhough I was just eleven years old and I watched this horrible disaster from the other side of the world on our TV.

Honestly, I have never dreamed about walking on your streets under the majestic buidlings. I’ve always dreamed about Australia and Hawaii. It is because I always knew, we will meet each other one day and I’ve never had a doubt about it even for one second.
And now, a week after our farewell I still can’t belive I finally visited you.

 

I always knew, our first rendez-vous wil be amazing.

And you know what? It was amazing!

 

It was worth the long traveling, which I did completely alone. Yes, it was my first time alone traveling experience and I can proudly say, it was easy peasy. YEEEEEY!

First, I took a bus from Budapest to Prague (8 hours). Then I flew from Prague to Scotland (2 and a half hours). What a pity, that you couldn’t see me, how I didn’t understand a word the scots were saying. It was hilarious:D I was waiting in Edinburgh for five hours for my connecting flight and I don’t even know how could it pass so fast. It was excitement, I guess. Finally I boarded my last flight and after 8 hours I made it to USA. My BF was waiting for me at the airport and we really couldn’t wait to explore you together. (You already know him. You guys see each other pretty often. From now on, I will envy him on his journeys to you more then ever.)

Do you remember the amazing weekend we’ve spent together? It’s hard to believe that we managed to see everything. I still have huge blisters on my feet, but I don’t even care. It was worth it.

My dearest New York. I can’t wait to see you again.

 

xx ∞ Your stunned Suzi

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Looking for Something?