MOJE OBLÍBENÉ SERIÁLY A FILMY 2018

 

Stejně jako kdý rok, ani v tom letošním jsem si neodpustila sledování filmů a seriálů, a protože tuším, že touhle dobou už má většina z vás sváteční rodinné návštěvy za sebou a mohlo by tím pádem doma z ničeho nic nastat trochu nůďo, sepsala jsem vám svoje oblíbené seriály a filmy za rok 2018. Tipy z loňského roku najdete tady.

Nestyďte se a nechte se inspirovat:)

 

SERIÁLY

Most

Můj nejvíc nejoblíbenější seriál na světě přišel letos s poslední sérií, která je naprosto skvělá! Trochu jsem se bála, že mi konec rozerve srdce – jak už to tak u severských záležitostí bývá, ale nestalo se tak a jsem vážně ráda, že budu moct na Bron koukat pořád a pořád dokola. Ne jako na Přátele, u kterých si 10. sérii nepouštím pro jistotu vůbec.

La casa de papel

Španělský seriál, který jsem si letos nejvíc oblíbila a doporučila bych ho všem, kteří hledají nějakou příjemnou, napínavou a nenáročnou zábavu. Pokud hledáte na co kouknout, trailer na tenhle seroš si pusťte jako první:)

Geniální přítelkyně

Seriál se (údajně:) věrně drží své slavné knižní předlohy. Jde o poutavý příběh dvou kamarádek, odehrávající se v Neapoli po roce 1950 a zaujme svojí nezaměnitelnou atmosférou a skvělými hereckými výkony. Mně osobně na této osmidílné sérii baví mimo jiné i neapolský akcent, který se moc příjemně poslouchá.

Ozark

Ozark se mi líbí už od první série, protože je perfektním koktejlem černého humoru, mafiánské zápletky a napínavých scén. Doporučuju všem, kteří mají rádi třeba Breaking Bad. Lepší než Perníkový táta to sice není, ale rozhodně vás to nezklame.

Black Mirror

Tohle povinně všichni pustit! Nepopírám, že mi to dalo zabrat. U některých dílů mi bylo vyloženě zle, ale nic to nemění na tom, že tenhle seriál je naprosto neuvěřitelnou sondou do našeho světa současného a – dost možná –  i budoucího.

Fauda

Fauda je izraelský seriál, který bych poradila těm, které zajímá téma izraelsko-palestinského konfliktu nebo seriály jako Homeland a Looming tower (seriál, který mimochodem můžu taky doporučit).

The Fall

Stará dobrá seriálová klasika, ke které jsem se dostala teprve letos a konečně chápu, proč kolem ní byla taková sláva. Dornan ukázal, že i přes Fifty shades je vlastně ve skutečnosti skvělý herec a Scullyová zase, že neumí stárnout, protože vypadá čím dál tím líp. Já chci taky! 😀

Disenchantment 

Přisprostlá animovaná  pohádka od Matta Groeninga, která mi je příjemnou náplastí na duši po všech náročnějších seriálech, které jsem letos viděla:)

American Crime Story: Versace

Druhá série American Crime Story mi dokonce přijde lepší, než ta první o O. J. Simpsonovi. Penélope Cruz jako blonďatá Donatela a Darren Criss, kterej hraje jako Bůh – to je série o někom, kdo zavraždil Versaceho.

Shark Tank

Pořad o investování, který by určitě bavil kohokoliv, kdo má podnikavějšího ducha a rád se zamýšlí nad novými podnikatelskými záměry. Já se od žraloků nedokážu odtrhnout. 

13 Reasons why 

Druhá série mi přišla o dost lepší než ta první a stejně, jako jsem psala tady, by ji měl vidět každý, kdo chodí na střední školu.

Dark Tourist

Oddychový seriál od Netflixu, ve kterém se vydáte na cestu kolem světa a zajímat se budete jen o ta jeho temná zákoutí. Co takhle udělat si výlet do Japonska, do “lesa sebevrahů”? 

 

Já teď aktuálně koukám na Terapii s Rodenem a asi vás moc nepřekvapí, že je to dost dobrá podívaná, kterou tuším, stihnu dorazit do konce letošního roku:)

 

 

FILMY

Pokud za sebe mohu letos doporučit několik filmů, jsou to tyhle:

 

Tři billboardy kousek za Ebbingem

Tísňové volání

Loving Pablo/Escobar

Já, Tonya

Zrodila se hvězda

Bohemian Rhapsody

Jack staví dům – tady pozor, tenhle film je od Triera a ROZHODNĚ NENÍ pro každého! Jako fakt 😀

 

 

DOKUMENTY 

Making a Murderer

Kriminální dokumentární seriál, ze kterého si budete rvát vlasy a budete chtít rozmlátit televizi. Pokud vás baví koukat na soudní spory, tenhle počin se vám určitě (ne)bude líbit.

The Staircase

Druhý soudní spor, u kterého jsem brečela jako želva a dokonce bych ho označila jako stejně dobrý, ne-li lepší, než Making a murderer.

The Keepers

Trocha pátrání po vrahovi jeptišky ještě nikdy nikomu neuškodila, že? Rozhodně ale počítejte, že vyprávění studentek katolické školy nebude žádná zábava. Hodně hutná a těžká podívaná pro všechny, kteří mají tenhle tip dokumentů rádi.

 

 

Co myslíte, dokážete si z mých tipů něco vybrat? Co letos bavilo vás? Dejte mi vědět do komentářů, jsem zvědavá na co koukáte vy.

 

Užijte si volno a mějte moc krásný nový rok:)

 

Vaše ∞  Suzi

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Looking for Something?