KAM ZAJÍT V BUDAPEŠTI NA SNÍDANI

 

Nevíte, kam zajít v Budapešti na parádní snídani nebo brunch? Nezoufejte! V tomto článku najdete tipy na moje oblíbené podniky, kterým určitě přijdete na chuť i vy. A pokud by vás po snídani cestou městem přepadla chuť taky na kafe, TADY jsem vám sepsala pár svých oblíbených kaváren.

 

Kam teda zajít v Budapešti na nějakou tu dobrou mňamku k snídani? 🙂

 

Cinnamon

BUDA

HOME OF FRANZISKA
Tenhle můj oblíbený podnik leží na Buda straně a jsem přesvědčená, že se bude moc líbit i vám. Nejen, že tu dělají super zdravé a dobré veganské dortíky, ale z jejich snídaní (do 11:45h) a jejich nabídky hlavních jídel se vám budou sbíhat sliny. Je libo smoothie bowl, vejce benedikt nebo avokádový toust? Žádný problém! Krom skvělého jídla mají i super kafe a na svoje si přijdou také milovníci čaje.

 

CINNAMON
Další podnik, kam zajít na snídani nebo brunch v Budapešti, je Cinnamon. Tady dělají celý den jenom snídaně, takže si klidně můžete chvilku přispat a nemusíte se bát, že o něco přijdete. O víkendu bývá dost plno, ale sednete si vždycky, pokud vám nevadí pár minut počkat. Vyplatí se to:)

 

A TABLE !
Pokud chcete zakousnout neco menšího, jako třeba výborný croissant či quiche, doporučuju pekárnu A table! Mají perfektní pečivo a na jejich sladké zákusky budete vzpomínat ještě dlouho:) A table! najdete v Budě, ale taky v Pešti. Stačí se jen podívat na Google, která z pekáren je k vám nejblíž.

 

 


Eat breakfast like a king, lunch like a prince, and dinner like a pauper.


 

A La Maison

 

PEST

Á LA MAISON GRAND
Pokud chcete něco, co se tváří trochu “fenci šmenci”, tak bych vás poslala do A La Maison. Podnik je v úplném centru Pešti. Já osobně sem chodím hlavně na vejce benedikt a na skvělý lívance. Mají obrovskou nabídku, ze které nebudete vědět, co si vybrat dřív. Škoda jen té kávy…

 

CIRKUSZ
Pro celodenní brunche (do 17:00h) nemusíte přes řeku až do Cinnamonu na Buda straně, ale můžete si skočit do Cirkusu. Bude tam na vás čekat příjemná obsluha, lahodný jídlo a výborný kafe!

 

SZIMPLY
Szimply je malý podnik, který dělá snídaně taky celý den (do 16:00h), ale je v něm skoro pořád narváno (nebo jen já mám prostě smůlu:D). A není se ani čemu divit. Nejen, že je to asi nejvíc hipstr místo, ve kterém jsem kdy jedla :D, ale jejich jídla jsou zdravá, vyberou si i vegani a rozhodně vám tu bude chutnat. Naproti je kavárna Kontakt, kde dělají snad to nejlepší kafe a není problém si ho ke své snídani dát.

 

Pokud vás zajímá, jaká další místa v Budapešti navštívit, můžete kouknout ke mně na Instagram @SuziFromTheBlog nebo si  neváhejte najít další tipy pod mým hashtagem #sftbblogapest.

 

Zaujal vás některý z podniků? Budu ráda, když mi dáte vědět, jestli jste při návštěvě Budapešti do jednoho z nich zašli a jak vám chutnalo.

Nevím jak vy, ale já jsem u toho sepisování dostala pěknej hlad 😀

 

Dobru chuť a užijte si vaše snídaně či brunche! 🙂

 

Vaše ∞  Suzi

 

Komentáře

  1. Viki
    19 dubna, 2019 / 8:08 pm

    perfektný článok 🙂 do budapešti sa čoskoro chystáme, takže sa určite inšpirujem

    WHEN PIGS FLY

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Looking for Something?