AUDIOKNIHY, KTERÉ STOJÍ ZA POSLECH

 

Pokud se nejedná o fantasy (Kulhánek, Kotleta), HP nebo Hanu, nejsem moc vášnivá čtenářka. Nedokážu si sednout a v klidu si číst. Po příbězích ale toužím v jednom kuse, a proto jsem si před dvěma lety oblíbila poslech audioknih. S vyprávěním v uších umývám nádobí, běhám, chodím na procházky, zařizuju nákupy. Dala jsem proto pro vás v tomhle článku dohromady první várku těch mých úplně nejoblíbenějších. Zaposlouchejte se do následujících příběhů. Možná vás uchvátí stejně, jako mě. Nechte se inspirovat a prohlédněte si audioknihy, které stojí za to.

 


“Audiobooks speak for themselves.” ~ Paul Acampora


SEVER

Mojí top kategorií jsou severské kriminálky. Jsem na nich doslova závislá. Mezi moje nejoblíbenější autory patří Yrsa Sigurðardóttir a její super sympatické duo Huldar a Freyja a druhý je autor Stefan Ahnhem a jeho Fabian Risk. Slyšela jsem všechny audioknihy z těchto dvou sérií a rozhodně je můžu doporučit. Pokud máte mrazivé kriminálky v oblibě stejně jako já, nemůžete si je nechat ujít.

 

Huldar a FreyjaKatarze audiokniha

DNA – díl 1.
Černá díra – díl 2.
Katarze – díl 3.
Yrsa Sigurðardóttir, čte Klára Cibulková

 

 

 

X způsobů smrti audiokniha

 

 

 

  Fabian Risk

Oběť bez tváře – díl 1.
Devátý hrob – díl 2.
Osmnáct pod nulou – díl 3.
Motiv X – díl 4.
X způsobů smrti – díl 5.
Stefan Ahnhem, čte Pavel Soukup

 

 

DIVADLO

Za svůj nejlepší kauf v sekci audioknih považuji Divadlo Járy Cimrmana – Všech 15 her a texty, na které se nedostalo. Myslím, že Divadlo Járy Cimrmana, ani jeho tvůrce Ladislava Smoljaka a Zdenka Svěráka nemusím nikomu představovat. Pokaždé, když mám před sebou dlouhou cestu vlakem, nudné čekání na úřadech nebo chci slyšet něco milého před spaním, poslech tohohle díla mi ihned zlepší náladu a pohladí mě po duši.

Divadlo Járy Cimrmana – Všech 15 her a texty, na které se nedostalo
Ladislav Smoljak, Zdeněk Svěrák, Jiří Šebánek

Divadlo Járy Cimrmana audiokniha

DĚJINY A HISTORIE

Jakub Szántó a jeho manželka jsou mi už dlouhou dobu velkým vzorem. Když Jakub Szántó, válečný reportér a bývalý zpravodaj České televize na Blízkém východě vydal svoji první knihu Za oponou války, ihned jsem ji chtěla držet v ruce přečíst si ji. Nakonec jsem si ji pořídila i jako audioknihu a musím uznat, že tak zajímavý poslech jen tak nenajdete.

Za oponou války
Jakub Szántó, čte David Matásek

Za oponou války audiokniha

SPOLEČENSKÁ PRÓZA

Žítkovské bohyně jsou všechno, co mám ráda. Trocha historie, špetka magie, silné ženské postavy a skvělý příběh. Pokud vás tahle věta zaujala, neváhejte a audioknihu si vyhledejte. Nebudete litovat.

Žítkovské bohyně
Kateřina Tučková, čte Tereza Bebarová, Miroslav Táborský

Žítkovské bohyně audiokniha

 

Teorie podivnosti je mi nějakou záhadou neskutečně blízká kniha. V mnoha myšlenkách a situacích se s hlavní hrdinkou doslova ztotožňuji, možná proto jsem si audioknihu tak moc oblíbila.

Teorie podivnosti
Pavla Horáková, čte Jitka Ježková

Teorie podivnosti audiokniha

VZPOMÍNKY A BIOGRAFIE

Mengeleho děvče – jak já se u tohohle poslechu naplakala. Dlouho, opravdu dlouho mě nic tak nesebralo. Raději bych, kdyby tahle kniha nikdy nevznikla, protože to, co se v ní doslechnete je smutnou připomínkou nepředstavitelně krutých historických událostí, ale bohužel. Pokud vás díla z období druhé světové války zajímají, pusťte si tenhle dojemný příběh.

Mengeleho děvče
Viola Stern Fischerová, čte Jitka Ježková

Mengeleho děvče audiokniha

OSOBNÍ ROZVOJ

Knihy, zabývající se osobním rozvojem mám celkově problém číst, protože u nich neudržím delší dobu pozornost. Zjistila jsem ale, že u audioknih to mám obráceně. Pokud je hlas interpreta zajímavý, dokážu tento typ audioknih vnímat bez problému. Tyhle dvě jsou moje aktuálně nejoblíbenější. Proč spíme a Atomové návyky. Pokud si potřebujete poslechnout jen dvě knihy tohoto žánru, teď už víte, po kterých sáhnout

Proč spíme
Matthew Walker, čte Borek Kapitančik

Proč spíme audiokniha

Atomové návyky
James Clear, čte Ondřej Halámek

Atomové návyky audiokniha

 

Audioknihy kupuji na www.audiolibrix.com nebo na www.audioteka.com. Nezapomeňte si vždycky stáhnout ukázku audioknihy zdarma, ať víte, jestli vám sedí hlas interpreta/interpretky a dokážete u příběhu udržet pozornost. Jsem si jistá, že i vy si nějakou svoji oblíbenou k poslechu vyberete:)

Jaká audiokniha vás nejvíc zaujala?

 

Vaše ∞ Suzi

2 Komentáře

 1. 7 února, 2021 / 1:36 pm

  Ahoj Zuzko,

  také moc ráda něco poslouchám při domácích pracích, upravování fotek nebo cvičení. Teď to jsou většinou podcasty (a přes ten tvůj jsem zavítala i na tvůj blog 🙂 ), ale audioknihy jsou také super. Ze tvého výběru jsem poslouchala jen Žítkovské bohyně a to byla opravdu pecka. Myslím, že audioverze příběhu ještě dodala mnohem silnější atmosféru, než jakou by vytvořil jen text v knize. Hodně mě zaujala Teorie podivnosti, tu budu muset víc prozkoumat. Díky za tipy! 🙂

  • SuziFromTheBlog
   Autor
   12 února, 2021 / 2:20 pm

   Ahoj Lucie, děkuji za krásný komentář. Teorii podivnosti si určitě dej, je výborná 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Looking for Something?