CO SI VZÍT S SEBOU DO LETADLA | BEST TIPS FOR A LONG FLIGHT

Miluju cestování a ještě víc miluju létání. To už o mně víte.  Co ale možná nevíte, se týká balení. Nechávám ho vždycky až na poslední chvíli a zrovna dvakrát si ho neužívám. Nebaví mě rozhodovat, co si s sebou vezmu a co ne. Dumat nad tím, co budu potřebovat během letu, pobytu a co naopak nikoliv. Proto jsem vám sepsala pár tipů, co si s sebou vlastně vzít do letadla. Pokud se totiž něco fakt nevyplatí podcenit, je to právě příprava na dlouhej let. Jdeme na to:)DŮLEŽITÉ

First things first, takže první věc, kterou si vždycky připravte, jsou doklady. Pas, platební karty, potvrzení ubytování, víza atd. Cokoliv, co by mohlo být během cesty a hned po příletu potřeba. Veškerou elektronickou podobu dokumentů (emailové potvrzení rezervace auta, ESTU…) si vytiskněte a mějte s sebou. Po ruce.

KOSMETIKA

V letadle je hodně sucho. Pokud v něm sedíte x hodin, brzo to na sobě začnete pociťovat. Bez výjimky mám s sebou hydratační krém na obličej, krém na ruce, balzám na rty a kapky do očí. Nosím kontaktní čočky, takže si ani nedokážu představit, jak bych to bez kapek zvládla. Pokud s sebou máte i hydratační masku na obličej, rozhodně s ní nic nezkazíte. Když si ji prozíravě aplikujete hodinku před příletem, vylezete z letadla jako člověk a ne jako uschlá švestička:)

HYGIENA

Dvě slova – antibakteriální gel. Nejlepší věc na světě. Nechodím bez něj nikdy nikam. V letadle, autobuse a celkově na cestách to platí dvojnásob. Na letišti je obrovská spousta bakterií. Používejte ho! Nejlepší zkušenost mám s těmi od Bath&BodyWorks. Nelítostně zabijou všechny odporný neviditelný škodlivce a ještě jako bonus, většina z nich krásně voní.
Zabalte si do letadla i kartáček na zuby, pastu a antibakteriální i vlhčený ubrousky. Asi není potřeba vysvětlovat proč:)

OBLEČENÍ

Vždycky mějte v příručním zavazadle oblečení navíc. Kompletní. Může se totiž stát, že se váš kufr cestou ztratí a budete muset pár dní vydržet jen s tím, co máte u sebe. V tu chvíli se vám budou čistý spoďárky navíc rozhodně hodit:)
Do letadla si taky vezměte teplý ponožky, bývá v něm chladno. Někdo má rád během letu kompresní ponožky. Já s nima ale žádnou zkušenost nemám.
Ráda lítám pohodlně oblečená. Pokud tak nejedu už cestou na letiště, mám s sebou vždycky v příručáku svetr a legíny nebo tepláky. Hodí se i velká šála nebo menší deka, do který se můžete v případě potřeby zachumlat.

NĚCO NA ZUB

Pravidelně s sebou taky mějte vodu. Pořiďte si prázdnou lahev a naplňte si ji vodou na letišti v salonku, koupelně nebo požádejte letušku, ať vám ji naplní.
Nespoléhejte se jen na jídlo v letadle. Vemte si s sebou i něco vlastního na zakousnutí. Nejlepší jsou oříšky, sušené ovoce, saláty nebo cereální tyčinky. Buďte prosím s výběrem jídla ohleduplní a neberte si s sebou tuňákový salát a vajíčkovou pomazánku. Nikdo vás nebude mít rád, pokud v letadle otevřete takovouhle smrdutou bombu (a taky se vyvarujte slovům jako bomba a podobně:))

ELEKTRONIKA

Nezapomeňte si sluchátka a nabíječku! To je nejdůležitější rada, kterou vám můžu dát. Jestli se bude jednat o Kindle, iPad, počítač, PSP nebo nějakou jinou hračku, to už záleží jen na vás.

VYCHYTÁVKY

Když si vezmete průhledný zavírací pytlík, můžete si do něho dát telefon, udělat do sáčku dírku, kterou provlečete sluchátka. Pak už ho jen skřípnete do stolečku před vámi a můžete koukat na filmy. U dlouhých letů ale naštěstí obrazovky jsou, tak to jen kdyby náhodou:)
Pokud potřebujete v letadle usnout, doporučuju špunty do uší a textilní masku na oči. Usínání půjde hned o dost líp.

LÉKY

Pokud pravidelně berete antikoncepci nebo jiný léky, mějte je u sebe, ať si je nezapomenete vlivem posouvání času a únavy vzít. Mějte po ruce radši taky pilulky na škrábání v krku a něco na bolest hlavy. (Nikdo ale neříká, že si je musíte za každou cenu zobnout. Čím míň prášků bereme, tím líp nám je🙂

DLOUHÁ CHVÍLE

Dlouhá chvíle zaručeně přijde, takže se na ni zkuste připravit a nepodceňte ji. Skvěle poslouží knížka. Já osobně ráda poslouchám audioknihy, který jako bonus nic neváží. Můžete si ale taky vzít antistresový omalovánky nebo pracovat na věcech, na který normálně nemáte čas. Máte totiž ideální příležitost, vyčistit si hlavu a myšlenky. Být offline je tak super a osvobozující pocit!
Mějte u sebe i propisku a kus papíru nebo bloček. Nejen kvůli vyplňování papírů před přistáním. Nikdy totiž nevíte, kdy vás napadne nějaká důležitá myšlenka, kterou si budete potřebovat zapsat, ale protože jste si zapomněli nabíječku ve velkým kufru a máte vybitej mobil, nemáte kam:)

Zapomněla jsem na něco?
Jasně že jo.
Nejdůležitější je vždycky společnost, kterou s sebou máte. A to nejen v letadle. Takže si ji volte důkladně.
Taky se snažte cestou moc nefňukat:) Čekání na letištích je dlouhý a únavný, ale s úsměvem – aspoň malinkým – to uteče jako voda.

Co si s sebou do letadla berete vy?

Vaše ∞ Suzi

P. S. Cestování je skvělej test vztahů, takže honem někam vyrazte, ať víte, jak na tom vlastně jste:)

3 Komentáře

  • 2 května, 2017 / 11:19 am

   Ahoj Péťo, já bych Ti doporučila zajít si na oční nebo do specializované optiky, kde Ti udělají měření a doporučí Ti ideální čočky přímo pro Tebe. Je jich ohromná spousta a opravdu záleží na tom, aby se Ti ty čočky pohodlně nosily. Tyhle jsem nikdy nezkoušela. Teď nosím značku Cooper Vision. Jinak mám dobrou zkušenost i s Bausch&Lomb Pure Vision.

 1. Cestování
  29 prosince, 2019 / 11:03 am

  Ahoj Zuzko,

  moc Ti děkuji za tento článek, zítra odlétáme s přítelem na Bali a to je velmi dlouhá cesta. Nikdy jsem takhle dlouhý let neabsolvovala, takže jsem z toho lehce vykulená a právě jsem nevěděla jaké vychytávky s sebou do letadla, v čemž jsi mi svým článkem i podcastem velmi pomohla ! 🙂 Hlavně probiotikama – ty mě třeba absolutně nenapadly a já na takové potíže docela trpím, takže super, snad nám to s přítelem pomůže přežít bez nutnosti použití náhradních spoďárů jen co vytáhneme paty za humna ČR??. Moc ráda poslouchám tvé podcasty a tak i na cestu si nějaké stahnu:)
  Měj se krásně
  Klára

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Looking for Something?