5 STEPS TO BE FINALLY HAPPY IN 2018

5 steps to be finally happy Scroll down for English

Tak vás hezky pěkně vítám v novém roce ♡
Taky vás vždycky na konci roku štvou všechny ty bilance a rady, jak začít nový rok od začátku jinak a lépe? Já na Silvestr a předsevzetí nevěřím. Co člověk změnit nechce, k tomu mu nový rok nepomůže. Na druhou stranu si ale říkám, že opakování je matka moudrosti. Sama na sobě vidím, jakou věčnost mi trvalo pochopit opravdový význam některých těch otřepaných frází, kterých je kolem nás koncem roku nepřeberný množství, a začít se podle nich řídit.

Jaké jsou teda moje rady pro to, být (nejen) v roce 2018 konečně šťastný? Co mě vlastně rok 2017 naučil?

 

ZDRAVÍ MÁM JEN JEDNO. A TĚLO TAKY

Fyzický a psychický zdraví by měla být naše priorita číslo jedna. Doby, kdy se člověk pohyboval po víkendu paření a ponocování pořád jako srnka, už jsou pryč. Když se ohnu, nedotknu se špiček nohou. Bolí mě záda a po pár minutách běhu dostávám infarkt. Čas od času o sobě pochybuju a v jednom kuse se rozčiluju nad lidskou hloupostí, závistí a neohleduplností. Přesně tohle jsou věci, kterých se budu do budoucna ze všech sil pokoušet zbavit. Nejen cvičením a zdravím jídlem, ale hlavně ještě pozitivnějším myšlením a vstřícností k ostatním bytostem. Víc odpouštět a míň si “to brát”.

 

ZBAVIT SE TOXICKÝCH VZTAHŮ

Americký motivátor a řečník Jim Rohn jednou řekl, že jsme takoví, jako 5 nejbližších lidí, se kterými trávíme čas. Je až neuvěřitený, jak moc je tohle tvrzení pravda. I když si to neuvědomujeme, každá negativní osoba, se kterou přijdeme do styku, ohromně ovlivňuje naši náladu a pohled na svět. Pokud se stýkáte s někým, kdo si pořád jen stěžuje, nezajímá ho váš život a nedává vám nic zpátky, není důvod se s ním nadále vídat. Ať už je to člen rodiny nebo kamarádka z dětství. Obklopujte se lidmi, kterým nejste lhostejní, kteří mají otevřenou mysl, podporují vás ve všem co děláte a díky kterým uvidíte sklenici napůl plnou, ne napůl prázdnou:)

 


A YEAR FROM NOW YOU WILL WISH YOU HAVE HAD STARTED TODAY


 

ŠETŘIT SI PENÍZE

Každá osoba by měla mít za cíl finanční nezávislost a svobodu. I když to v některých fázích života jde těžce, je potřeba nad financema přemýšlet a počítat s rezervou. Žít od výplaty k výplatě je obrovskej stres a hazard, kterej se dost často nevyplácí. Proto si do budoucna budu kupovat míň Starbucks kafíček a budu si schovávat (a investovat) víc zlaťáků na horší časy, jako správná #GIRLBOSS 🙂

 

JÍT SI ZA SVÝM

Všichni máme svoje sny, ale ne všichni si je opravdu plníme. Cestou na nás totiž čeká plno překážek, který je třeba zdolat a jít dál. Ty nejtěžší z nich nejsou daleko. Jsou totiž přímo v nás. A já jsem konečně pochopila, že jít si za svým není ostuda, ba naopak. Dneska už jsem rozhodně jedna z těch, která si nechce nechat svoje sny vzít. A především si je nenechat vzít sama sebou a svým strachem.

 

NEUSTÁLE SE UČIT A ZLEPŠOVAT

Vím, že když chci uspět, musím se každý den snažit udělat alespoň pár krůčků ke zlepšení svých znalostí. Co třeba zkusit denně přečíst 10 stránek z knížky na nočním stolku nebo poslouchat podcasty při cestě do práce? Nakopnout Duolingo a učit se další jazyky? Začít se učit kódovat? btw: skvělá stránka je codecademyKonečně zajít na lekce jógy? Může to být COKOLIV nás zajímá, ale hlavně PRAVIDELNĚ.

 


2018 IS THE BEGINNING OF ANYTHING YOU REALLY WANT


 

CO NECHÁVÁM V ROCE 2017

 • Brambůrky – jarní cibulku od Lays, abych byla přesná
 • Hladovění a přejídání
 • Prokrastinaci ( to jsem zvědavá 😀 )
 • Trávení času s kýmkoliv, kdo za to nestojí
 • Zbytečný přemýšlení nad co by, kdyby

 


I AM NOT MAKING  ANY RESOLUTIONS THIS YEAR. NO ONE LIKES A SKINNY SOBER BITCH ANYWAY


 

Jaký je váš začátek nového roku?

Všem nám přeju, aby jsme měli vždycky dost sil a představivosti k tvoření života podle našich představ:)

Vaše ∞ Suzi

 

 

EN:

Hi everyone:) It is nice to see you in the new year ♡
Do you also hate all those “New year New you” tips and tricks? I don’t believe that new year can change things which we don’t really want to change. On the other hand, repetition is the mother of wisdom and it took me almost an eternity to discover the true meaning of the following simple quotes.

So, what is my advice for (not only) a happy new year? What 2017 taught me?

 

I HAVE ONLY AS MUCH HEALTH…

Psychical and mental health should be a priority number one for everybody. Those times, when I was feeling ok after all weekend partying without sleeping is gone. My body is not in the best condition now. I have problems with anxiety and stress. And this is exactly what I want to change in the first place. Not just with exercise and healthy food. I want to work on my positive mindset and to be able to be more kind to every other being.

 

GET RID OF TOXIC RELATIONSHIPS

American entrepreneur, author and motivational speaker Jim Rohn once said, “You’re the average of the five people you spend the most time with“. It is incredibly true, I think. We might not realize that every negative person in our life has a big influence on our mindset and our life as a whole. If you spend your time with someone who is negative, who is constantly complaining about everything, who is not interested in your life and doesn’t pay attention to you, it is time to say goodbye. Even if this person is part of your family or your friend from childhood. Be with people who pay attention to you and your feelings. With someone who has an open mind and who supports you in everything you do or dream about. Be with someone in your life who makes lemonade when life gives you lemons:)

 


A YEAR FROM NOW YOU WILL WISH YOU HAVE HAD STARTED TODAY 


 

TAKE CONTROL OVER MY FINANCES

Every person should strive to be financially independent. I know, it is hard, especially in some phases of our lives but still it is important to think in advance about financial reserves and savings. Living from one paycheck to another is very stressful and risky. This is why I am going to buy less Starbucks coffee and rather save or invest the money like a real  #GIRLBOSS 🙂

 

FOLLOW MY DREAMS

Don’t roll your eyes, I see you:) Everyone has dreams but not everyone is really living their dreams. There are a lot of obstacles on the way for us to overcome. The biggest obstacle is within ourselves. I finally realized that following my dreams is nothing to be ashamed of, actually it is the other way around. Today I am a girl that doesn’t want to give up on her dreams anymore and especially not due to fear and lack of self-confidence.

 

IMPROVE MY SKILLS EVERYDAY

If you want to succeed you need to make a few small steps every day. For example, read 10 pages from a book on your bedside table, try listening to podcasts on your way to work or maybe turn on Duolingo and learn a new language (what about Spanish or Hebrew?). Did you try to code on codecademy? What about yoga lessons? You can try EVERYTHING you want. There is only one rule. BE CONSISTENT🙂

 


2018 IS THE BEGINNING OF ANYTHING YOU REALLY WANT 


 

WHAT I LEAVE BEHIND IN 2017

 • Chips – Spring Onion Lays to be precise
 • Improper eating
 • Procrastination ( Will see 😀 )
 • Wasting time on people who doesn’t deserve my attention
 • Overthinking

 


I AM NOT MAKING  ANY RESOLUTIONS THIS YEAR. NO ONE LIKES A SKINNY SOBER BITCH ANYWAY


 

How did your year start?

I wish to all of us to have enough power and creativity to live the lives we dream living 🙂

xx ∞  Suzi

 

4 Komentáře

 1. 4 ledna, 2018 / 8:12 pm

  Tak tohle je dokonalej článek! Jeden z mála toho obrovskýho množství, kde nevidim ty otřepaný fráze ala “chci najít sebe sama” atd., ale opravdu v něm vidím konkrétní myšlenky a je vidět, že jim sama rozumíša víš jak těch cílů dosáhnout… I proto věřím, že to zvládneš 🙂 I když ty Laysky a prokrastinace, to bude oříšek 😀 🙂

  • SuziFromTheBlog
   Autor
   5 ledna, 2018 / 1:48 pm

   Máš naprostou pravdu Míšo, bude to teda pořádnej oříšek:D Děkuju Ti za krásnej komentář:)

 2. DD
  4 ledna, 2018 / 9:33 pm

  Jsem rada, ze jsi to pojala jinak. Rozčilujou mě ty předsevzetí a keci kolem toho”od teď to buď jiny, už opravdu budu cvičit, přestanu pit, přestanu jist blbosti a bla bla bla” samé keci. Jsme k sobě hooodne neupřímní, nalhavame si a hlavně jsme líní. Teda mluvím sama za sebe☺️.
  Pak se snažím držet velmi podobného hesla “nebrat si nic osobně” jsem pekelne citlivá a vše si hodně beru. A i stim souvisí tvá další rada vybírat si lidi kolem sebe. Snažím se dávat na svou intuici. Proto se spolu stále vídáme ?není to z toho důvodu ze se známe tolik let, ale protože se navzájem neustále od sebe účime a naše přátelství nám stále hodně dává. A hlavně píšeš tu o sobě a není to vůbec sobecké. To ze chceš být šťastnější znamená jediné buť i já se Oto budu snažit nebo se naše cesty s láskou rozdělí. Bohužel pro tebe máš to spočitany mě se nezbavíš. ☺️☺️☺️ Dekuju za tvoje příjemné psaní které mě posouvá dal k mim snum a uvědomění si podstaty.
  Ty víš kdo DD

  • SuziFromTheBlog
   Autor
   5 ledna, 2018 / 1:53 pm

   Tohle je přesně ten komentář, kterej si každej přeje pod svým článkem číst. Děkuju Ti za něj Denisko :*

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Looking for Something?